Bu sezon Avrupa başta olmak üzere 3 kulvarda mücadele etmeye hazırlanan Beşiktaş'ta transfer çalışmaları sürüyor. Siyah beyazlılar Yusuf Yazıcı ve Daler Kuzyaev'de istediği sonuca ulaşamazken Amartey için de artık gün sayıyor. Ganalı oyuncunun imza atmasına kesin gözle bakılıyor. Siyah beyazlılar bir fubtolcuda ise eş engeline takıldı. İkna turları başladı.

1380482210.0

Hücumda etkili isimlere sahip olmak isteyen Kara Kartal'ın gündeminde pek çok isim bulunuyor. En iyi tercihi yaparak sezona başlamayı ve şampiyon olmayı hedefleyen yönetim, Şenol Güneş'ten gelen rapor doğrultusunda ilk olarak Coutinho'ya gitmişti. Ancak Brezilyalı yıldızın maliyeti beklentileri aşınca temaslar tıkanma noktasına gelmişti.

senol-gunes-bjk

Coutinho'dan gelen olumsuz geri dönüş sonrasında Güneş ve ekibi yeni bir isme yöneldi. Kanat organizasyonlarında takımı yönlendirebilecek ve skor katkısı verecek isim arayan teknik heyet, yönetimden Nathan Redmond'un tapusunu alınmasını istedi. Bunun üzerine harekete geçildi.

nathan-redmond

Geçen sezon kiralandıktan sonraki ilk dönemde durgun tavırları ile dikkat çeken ve sezonun ikinci yarısında adeta uçuşa geçen Jamaika asıllı Nathan Redmond, özellikle Fenerbahçe derbisinde Kadıköy'ü rakibine dar eden bir performans ortaya koymuştu. Katkı konusunda sürpriz bir isim yerine deneyimli futbolcuyu seçen Güneş, böylelikle deneyimli sol kanatla birlikte bu alanı garanti altına almayı hedefliyor.

2588736-53673435-2560-1440

Bir dönem 50 milyon euroya yükselen Nathan Redmond ile görüşmelere başlayan Beşiktaş, ilk görüşmelerden olumlu dönüş aldı .Türkiye'de oynamaya sıcak baktığını ileten ve siyah beyazlı formayı giymekten mutlu olacağını söyleyen 29 yaşındaki oyuncu için flaş bir engel çıktı.

besiktasta_redmond_uzuntusu_1684743800_3772

Yönetim tam mutlu olmak üzereyken Redmond'un eşinden gelen haberle sarsıldı. Emma Milton yeni doğum yapması nedeniyle ülkesinden çıkmayı şu anlık düşünmüyor. Beşiktaş eğer anlaşama imzalamak istiyorsa Milton'u da ikna etmek zorunda. Görüşmeler sürüyor. Redmond'a yıllık 2 milyon euro maaş ödenmesi planlanıyor.