Mısırlı milletvekili ve Zemalek Futbol Kulübü Başkanı Murtada Mansur, Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı eski futbolcu Ahmed  Hassan’ı "peşini bırakmayacağım" diyerek tehdit etti.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi hükümetine yakınlığıyla bilinen  Mansur, dün LTC televizyon kanalında yayımlanan bir spor programında, alacak  verecek meselesi nedeniyle anlaşmazlık yaşadığı Hassan’a tehditler savurdu.

Mansur programda, "Ahmed Hassan kim? Şöhret olmak ve dikkat çekmek  için bana bulaşıyor. Zemalek’te ne zaman oynadığını bile hatırlamıyorum. Peşini  bırakmayacağım. Gönderdiğim mesajda da bunu söyledim. Tekrar söylüyorum, peşini  bırakmayacağım." ifadelerini kullandı.

Mansur’un avukatı yoluyla kendisini telefonda tehdit ettiğini iddia  eden Hassan’ın, milletvekillerine kendisinin dokunulmazlığını kaldırma çağrısı  yaptığı açıklamaya tepki gösteren Mansur, "Benim dokunulmazlığımı kaldırtmak  istiyormuş, ben Rug el-Ferag’lıyım (Kahire’de bir semt) bana dokunma." dedi.           

Ahmed Hassan, kısa süre önce kendisine ait internet sitesinden yaptığı  açıklamada, son dönemde telefonla aldığı tehdit mesajları nedeniyle güvenlik  birimlerine başvurduğunu, savcılık kararıyla yapılan takip, araştırma ve  incelemeler neticesinde tehdit mesajlarını gönderen numaranın Zemalek Başkanı  Mansur’un avukatına ait olduğunun anlaşıldığını duyurmuştu.

Mısır’ın hukuk devleti olduğuna inandığını ifade eden Hassan,  dokunulmazlık hakkını şahsi çıkarları için kullanmakla suçladığı Mansur’un  dokunulmazlığının kaldırılıp yargılanması için Mısır parlamentosundaki  vekillerden destek istedi.

Açıklamasında, Mısır milli takımında yıllarca forma giydiğini  hatırlatan Hassan, Mısır dışında Türkiye ve  Belçika gibi ülkelerde de top  koşturduğunu, Türkiye’de Mısırfutbolunu temsil etme gururu yaşadığını ve  Mısır’ın Türkiye’deki gönüllü elçisi olduğunu dile getirdi.

Hassan’ın Zemalek takımında oynadığı dönemden kalma kulüpten alacağı  olduğu, kulüp başkanı Mansur’un eski yönetimden kalan borcu ödemek istememesi  nedeniyle iki taraf arasında sorun yaşandığı öğrenildi.

Türkiye’de sırasıyla Kocaelispor, Denizlispor, GençlerBirliği ve  Beşiktaş’ta forma giyen Hassan, ülkesinde futbolu bırakana kadar milli takımla  184 maça çıkarak, bu formayı en çok giyen oyuncu unvanını kazanmıştı.

Aynı zamanda eski yargıç olan milletvekili Mansur, daha önce de Mısır  milli takımının eski kalecisi Ahmed Şubeyr ile ciddi polemik yaşamıştı.

Mısır’da yapılan son genel seçimlerde Zemalek Kulübü Başkanı Murtada  Mansur ve oğlu Ahmed milletvekili olarak parlamentoya girmişti. Ancak itirazlar  üzerine yapılan incelemede seçimlerde hile yapıldığı anlaşılmış Ahmed Mansur’un  milletvekilliği düşürülmüştü.

Kaynak : AA