Aston Villa Sportif Direktörü Monchi'nin uzun  zamandır siyah beyazlıların genç oyuncusu Semih Kılıçsoy’u izlediği iddia edildi. Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Monchi’nin, geçen yaz transfer sürecinde de Semih için Beşiktaş'la  görüşme yaptığı ifade edildi.

O dönem Semih'in şartları hakkında bilgi edilirken, yönetim ise genç yıldızdan uzun senelerce  fayda sağlanmak istediğini belirtmişti. Semih’in satışına onay verilmeyince transferde rafa kalktı. 

Özellikle o dönemde Şenol Güneş’in teknik ekibinde bulunan Burak Yılmaz, her fırsatta Semih’ten övgü dolu sözler kullandı. Semih Kılıçsoy da uzun zaman Beşiktaş formasını giymek istediğini dile getirirken, gelişimi için kiralık olarak gitmeye olumlu yanaştığı ifade etti.

Fakat Monchi’nin, bu transferde ısrarlı davranacağı ve şartlarını sonuna kadar zorlayacağı öne sürülüyor. İspanyol adamının, kendi scout ekibine genç futbolcuyu devamlı olarak takip ettirdiği ve rapor tutturduğu da ifade ediliyor. Sİyah beyazlı ekip, 18 yaşındaki Semih'i elinde tutsa da Aston Villa tarafından yeni bir teklif geleceği öne atıldı.