Beşiktaş kulübü, teknik adam Şenol Güneş'in Ghezzal'ın sakatlığından dolayı kadroya dahil etmek isteği Faslı yıldız Hakim Ziyech için İnigliz ekip Chelsea'ye bir teklif hazırladı.

Premier Lig devinde beklenenin altında kalan bu sezon ligde yalnızca 5 maçta süre alan 29 yaşındaki orta saha oyuncusu için görüşmelerin resmen başlayacağı ifade edildi.

Siyah Beyazlılar, bir süredir temas halinde olduğu Ziyech transferi için önemli bir gelişme kaydetti. Beşiktaş, Şenol Güneş'in transferine onayda bulunduğu Ziyech'i sezon sonuna kadar kiralık olarak transfer etmek için harekte geçti.

Siyah Beyazlıların teklifinde ilk olarak sezon sonuna kadar kiralama formulü yer alıyor. Beşiktaş'ın hazırlamış olduğu teklifin bununla sınırlı olmadığı belirtiliyor. Futbolcunun performansından hoşnut olumnması halinde, Chelsea takımı ile de ücret konusunda anlaşma sağlanması durumunda anlaşmanın gelecek  sezonu da kapsayacak şekilde, yani 6 ay + 1 yıllık şeklinde hazırlandığı ifade ediliyor.

Hakim Ziyech2in kulübü Chelsea'yle menajerler yolu ile ilk iletişimi yapan yönetim, sezon sonuna kadar kiralama önerisi yapıldı. Siyah Beyazlı yönetiminden gelen bu teklif için İngiliz temsilcisinden olumlu dönüş geldiği belirtildi.

Ayrıca Beşiktaş yönetiminin  yıldız ismin maaşının yarısını ödemeyi önerdiği ifade edildi. (Akşam)