Gedson Fernandes haricindeki transferlerini forvet ve savunma hattına gerçekleştiren siyah beyazlılarda sıra orta saha takviyesine geldi. Brezilyalı futbolcu Alex Teixeira ile yollarını ayıran siyah beyazlılar yeni bir maestro bulabilmek adına araştırmalarını sıklaştırdı. Daha önce Arjantin'de oynadığı dönem de olmak üzere pek çok kez siyah beyazlıların gündemine gelen tangocu için girişimler başladı.


lanzini


1 yıllık kontratı var

Kulübü ile 1 yıllık sözleşmesi bulunan Lanzini için West Ham Yönetimi’nden indirim talep edildi. İngiliz kulübü indirime yanaşırsa, yüz yüze görüşmeler yapılacak. 29 yaşındaki Lanzini'nin güncel piyasa değeri 12 milyon Euro civarında. Ancak kulübü, ile 1 yıl daha sözleşmesi olduğu için daha uygun bir bedelle Beşiktaş'a katılma ihtimali bulunuyor.


Manuel Lanzini kimdir?

Arjantin'in Ituzaingó şehrinde doğan 26 yaşındaki futbolcu Manuel Lanzini'nin West Ham United ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Lanzini'nin piyasa değeri 12 milyon Euro. Brezilya ekibi Fluminense'ye kiralanan Lanzini, bu kulüpte forma giydiği 33 resmi maçta 3 gol 3 asistle oynadı. River Plate kulübüne döndükten sonra düzenli olarak forma giymeye başlayan Lanzini, 89 resmi maçta sahaya çıktı, 13 gol 14 asistlik performans sergiledi. 2014 yılında Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al Jazira'ya 7,50 milyon Euro karşılığında transfer oldu. Bu kulüpte 25 resmi maçta 8 gol 11 asistle oynadı. West Ham United kulübü, Lanzini'yi 1 sezon kiraladıktan sonra 2016 yazında 16 milyon Euro bedelle transfer etmişti. Lanzini geçtiğimiz sezon oynadığı 44 resmi maçta 7 gol 4 asistlik performans gösterdi.