Sezona Valérien Ismaël yönetiminde başlayan ve istediği sonuçlar gelmemesine bir de tribün tepkileri gelince Ahmet Nur Çebi, imdat çekici olarak Şenol Güneş’e yönelmişti.

Şenol Güneş dönemi etkili oluyor!

Başarılı çalıştırıcı kısa sürede farkını ortaya koyup Beşiktaşı son sürat üst sıralara taşımayı başardı. Ligi Fenerbahçe’nin hemen arkasında 3. sırada bitiren Beşiktaş’ta bu sene tek hedef şampiyonluk.

Bu anlamda transfer çalışmalarına hız veren Siyah Beyazlı ekipte gelecek oyuncular kadar ayrılıp kasaya yüklü miktarda nakit akışı sağlayarak kulübün yıldız transferler konusunda elini rahatlatacak hamleler gelmeye başladı.

Bir çok oyuncusuna yurt dışından teklifler gelen Beşiktaş’ta en büyük ilgiliyi Portekizli star Gedson Fernandes görüyor.

Kulübe her gün Fernandesle alakalı teklifler geldiği öğrenilirken bahsedilen miktarlar Siyah Beyaza gönül veren taraftarları heyecanlandıracak cinsten.

Benfica ile yapılan anlaşma gereği gelecek bonservis bedelinin %50sine sahip olacak olan Beşiktaş’a şu ana kadar Fernandes için durum soran kulüpler arasında Lazio, Psv, Ajax, Aston Villa ve Crystal Palace gibi dünya devi ekipler var.

35 MİLYON EURO

Beşiktaş’ın bu sene özellikle Şenol Güneş sonrası büyük çıkış yakalayan 24 yaşındaki Portekizli yıldızı 35Milyon Euro’dan aşağı satmayı düşünmüyor.

Siyah beyazlılarda amaç şu ana kadar gelen 25 Milyon Euro teklifleri 35 bandına çekerek kasasına bu transferden en az 17,5 Milyon Euro sokmak.

Benfica alt yapısından yetişen Gedson Fernandes 2020 yılında henüz 20 yaşında İngiltere Premier Lig ekibi Tottenham’ın yolunu tutmuştu. Burada istediği performansı sergileyemeyen Portekizli yıldız önce Benfica’ya ardından da Galatasaray’a kiralanmıştı. Ülkemizde Galatasaray haricinde Çaykur Rizespor’da da forma giyen başarılı oyuncu Beşiktaşta mutlu olduğunu her fırsatta dile getirse de olası bir Avrupa devine transfer konusunda da kulübüne zorluk çıkartmayacağı belirtiliyor.