Michy Batshuayi ile yollarını ayıran Beşiktaş'ta uzun boylu bir santrafor için görüşmeler sürüyordu. Siyah beyazlılar gündemine aldığı Wout Weghorst için Burnley ile pazarlıklara başlamış, Hollandalı oyuncuyla da prensipte el sıkılmıştı. Frankfurt ve Dortmund için siyah beyazlıları bekleten 28 yaşındaki oyuncu, kendisini tatmin etmeyen teklifler sonrasında yönünü İstanbul'a çevirdi. Yıllık 2.8 milyon euroluk garanti ücret ve bonusların da dahil olduğu toplam 3.2 milyon euroya kabul yanıtı verdi. Siyah beyazlılarla el sıkışan golcü oyuncu daha sonra iki kulübün anlaşma zemini aryacağı pazarlıklarda mutlu sona ulaşılmasını beklemek üzere ülkesi Hollanda'ya gitti.


 

Taksitle ödenecek

Yıldız golcünün kiralık sözleşmesine satın alma opsiyonu ekletmek için yoğun çaba sarf eden idarecilerin son olarak rakamda 7 milyon Euro seviyesine çıktığı kaydedildi. Kara Kartal’ın, bu bedeli taksitler halinde ödemeyi taahhüt ettiği kaydedildi. Oyuncusu için kapıyı 12 milyon Euro’dan açan ve son olarak 9 milyon Euro’ya gerileyen İngiliz ekibinin, Beşiktaş’la yapılan pazarlığı her an olumlu olarak sonlandırabileceği belirtildi. Kara Kartal’ın İstanbul’daki kampına yetişemeyen Weghorst’un salı günü başlayacak Avusturya kampına gelmesi bekleniyor.'Come to Beşiktaş' çağrısı

Taraftarlar da adı gazete manşetlerini süsleyen Wout Weghorst için harekete geçti. Hollanda'nın Galler ile oynadığı Uluslar Ligi maçı öncesinde bir siyah beyazlı taraftar yıldız isme dünyaca ün kazanan 'come to Beşiktaş' çağrısında bulunurken bu anlar binlerce kez paylaşıldı. Diğer yandan sosyal medyada da Holldanalı forvetin hesaplarına yorum yağdırıldı.