Beşiktaş, Avusturya kampında yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor.

Kampta düzenlenen basın toplantısında konuşan yeni transfer Wout Weghorst, "Hocamızın istediği savaşçı takım için çok çalışıyoruz. Forvet oyuncusu olarak en büyük görevim gol atmak. Bundesliga'da gol kralı omak isterdim. Ama rakiplerim Lewandowski ve Haaland'dı. Türkiye'de gol kralı olmak isterim. Şampiyonlar Ligi'nde tekrar oynayıp goller atmak istiyorum" dedi.  

"EVİME TÜRK YEMEKLERİ DAHİ GÖNDERİLDİ"

'Taraftarın gelmemde etkisi çok büyük oldu' diyen Weghorst transfer sürecini de anlattı. Weghorst, "Transfer sürecim uzun sürdü. Şampiyonar Ligi'nde oynayan takımlar vardı beni isteyen. Ama ben Beşiktaş'ı seçtim. Çok büyük bir takım Beşiktaş. Sosyal medyadan çok istek oldu. Akrabalarıma, arkadaşlarıma ulaşanlar oldu, evime hediye gönderenler oldu Beşiktaş'a gelmem için. Kitap, kıyafet, Türk yemekleri dahi gönderildi. Taraftarın beni çok istemesi beni çok iyi hissettirdi. Bu kadar sevgi varsa taraftar tarafından özel benzersiz bir bağ oluşturabiliriz. Ben daha önce bir tarafatar ilgisi yaşamadım" diye konuştu.  

"Beşiktaş gibi her kulvarda yarışan takımların çok oyuncu seçeneği olması lazım. Elbette rakebet olacak. Burada da kalbimle oynayarak skora katkı vermem için ne gerekiyorsa yapacağım"

"Saha içinde ve saha dışında karakterim çok benzer. Saha içinde takım için her şeyini veren, tüm enerjisinş veren biriyim."