Son zamanların yıldız futbol oyuncularından biri olan Rıdvan Yılmaz pek çok bilirkişi tarafından beğenilen genç yeteneklerden biri. Özellikle son zamanlarda Beşiktaş futbol takımının ilk 11’ine adını yazdıran ve Beşiktaş’ın A takımında yer alan başarılı futbolcu Rıdvan Yılmaz Einstracht Frankfurt'a transferi sağlanacaktı. Transfer ile ilgili çıkan pürüz sonrasında Premier Lig devi, kontrolü ele aldı.

Rıdvan Yılmaz Transfer Süreci Askıda Kalmıştı

Beşiktaş jimnastik kulübü ile tecrübe edinen ve geçtiğimiz 2 yıl boyunca da büyük yükselişe geçen Rıdvan Yılmaz’ın transferi ile ilgili Eintracht Frankfurt ile anlaşma sağlanmıştı. Beşiktaş spor kulübü ile Alman spor kulübü arasında gerçekleşen görüşmeler devam ederken, bonservis bedelinin ödeme tarihleri ile ilgili sorunlar meydana gelmişti. Bu durumdan dolayı ünlü futbolcu Rıdvan Yılmaz’ın transferi askıda kalmış ve Rıdvan Yılmaz Frankurt ile sözleşmeye imza atamamıştı. Bu kriz durumunu fırsata çeviren Tottenham ise hemen kontrolü ele geçirme kararı aldı.

Rıdvan Yılmaz için Tottenham Devrede!

Türk futbolunun en iyi temsilcilerinden biri olan genç futbolcu Rıdvan Yılmaz’ın yeteneği kısa sürede fark edildi. Bir spor gazetesinin yapmış olduğu habere göre Tottenham yıldız futbolcu Rıdvan Yılmaz’ın yeteneğinin farkına varıp kendi kadrosuna dahil etmek istemişti. Ancak Frankurt ile gerçekleşecek sözleşme sonrası herhangi bir görüşme sağlanmamıştı. Frankurt ile yapılacak olan sözleşme sürecinde pürüzlerin çıkması ile birlikte Tottenham kontrolü ele aldı.

Transfer Onayı Almıştı

Premier Lig devi, geçtiğimiz sezon sonu Rıdvan Yılmaz’ı değerlendirmek için İstanbul’a bir temsilci gönderilmişti. Gerekli incelemeler sonucunda İtalyan teknik direktörü Antonio Conte, başarılı futbolcu Rıdvan Yılmaz’ın transferinde herhangi bir sakınca bulunmadığını belirtmiş ve transfer onayı vermişti.

Geleceğin Yıldız Futbolcusu

Beşiktaş spor kulübünün genç futbol yıldızı başarıları ile kısa sürede tanınan Rıdvan Yılmaz henüz 21 yaşında. Yetenekleri ile futbol hayatına emin adımlarla devam eden ünlü futbolcu Beşiktaş spor kulübünün sol beki olarak sahada yer alıyor. Kısa süre içerisinde yeteneklerini gösteren başarılı futbol oyuncusu Beşiktaş spor kulübünün A takımında yer almayı başardı. Sahadaki sol bek pozisyonunun değişmemesi için elinden geleni yapan hırslı futbolcu, geleceğin yıldız futbolcu isimleri arasında daha şimdiden yerini ayırttı bile.

Futbol Hayatına Beşiktaş ile Başladı

Sahada farklı birçok pozisyonda görev alabilen ve aldığı görevi en iyi şekilde yerine getirebilen Rıdvan Yılmaz, genellikle sol bek pozisyonunda tercih edilen futbol oyuncularından biri. Futbol hayatına direkt Beşiktaş spor kulübü ile başlayan başarılı futbolcu hırslı ve başarılı duruşunu yeteneği ile birleştirerek oldukça kısa bir zamanda Sergen Yalçın’ın radarına girmiş.
Saha içerisinde sol bek pozisyonunda görevlendirilmiştir. Kısa bir zaman zarfında kendini kanıtlayan ünlü futbolcu ile ilgili şimdilerde transfer haberleri gündeme geliyor. Kısa süre içerisinde becerilerini kanıtlayarak Şenol Güneş’in de sıkı takibine giren Rıdvan Yılmaz, Türk futbolunu en iyi şekilde temsil eden isimlerden biri.

Cyle Larin’in sözleşmesi sona erdi

Beşiktaş spor kulübünün 2020- 2021 yıllarında şampiyon olmasına büyük katkı sağlayan Kanadalı Cyle Larin’in sözleşmesi sona erdi. Sözleşme yenilenmesi ile ilgili fiyat konusunda anlaşmaya varılamayan Cyle Larin, Beşiktaş spor kulübünün yapmış olduğu 1.74 milyon Euro teklifi reddetti. 2.5 milyon Euro karşı teklifte bulunan Cyle Larin ile anlaşmaya varılamadı. Kanadalı Cyle Larin ile anlaşmaya varılamaması sonucunda Beşiktaş spor klübü Cyle Larin ile olan iletişimini sonlandırma kararı aldı.  Kanadalı futbolcunun nereye transfer olacağı ise şimdilik sadece merak konusu.