Yeni sezon öncesinde UEFA Avrupa Konferans Ligi, Süper Lig ve Türkiye Kupası olmak üzere 3 kulvarda yarışacak olan Beşiktaş, transfer çalışmalarına devam ediyor. Siyah beyazlılarda kadroya eklenmesi istenen isimlerden biri transfer döneminin başından beri Anderson Talisca olmuştu. 

Daha önce yine Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş'ta forma giyen ve performansıyla göz doluran Anderson Talisca, kariyerini Suudi Arabistan'da sürdürüyor. Önce Çin, ardından da Suudi Arabistan'a giden Brezilyalı oyuncu her transfer sezonunda adını en üst sıralara yazdırdı. Şu anda Ronaldo ve Sadio Mane'nin forma giydiği Al-Nassr'da oynayan yıldız futbolcunun yine eski takımıyla ismi anıldı. Taraftarı heyecanlandıran gelişme sonrasında açıklama geldi.

AndersonTalisca_AlNassr_AA_31mayis2023_B

Ahmet Nur Çebi: Kapımız her zaman açıktır

Ahmet Nur Çebi, "Kalitesi herkes tarafından bilinen bir oyuncu. Bildiğim kadarıyla yılda 10 milyon Euro üstünde garanti ücreti var. Böyle oyuncunun bonservis bedeli de en az 2 ile 2.5 milyon Euro katıdır. Bu tablo içinde almamız mümkün değil. İlerde şartlar değişir, bütçemize uygun hal alırsa elbette eski oyuncumuza talibiz. Kapımız her zaman açıktır”  açıklamasında bulundu.

Şenol Güneş'ten Talisca açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ise, Anderson Talisca ile görüştüğünü ve oyuncunun geri dönmek istediğini duyurdu. Güneş, "Talisca'yla ben de konuştum. O da gelmek istediğini ve özlediğini söyledi ama iş ekonomiye geldiğinde 10 milyondan aşağı değil. 'Orta yol bulalım gelmek istiyorum', bunları söyledi. İstek başka bir şey gerçekler başka bir şey. Bu bütçeyi verdiğiniz zaman karşılanmadığında sorun olur. Diğer takımların aldığı transferlere saygı duyuyorum. Biz elimizdekinin en iyisini yapmaya çalışacağız." diye konuştu.

şenol güneş talisca

Talisca'dan Güneş'e yanıt

Şenol Güneş’in açıklamalarına 29 yaşındaki Sambacı, sosyal medya hesabındaki paylaşımıyla cevap verdi. Şenol Güneş'in açıklamaları taraftarları heyecanlandırsa da Talisca, “Son zamanlarda ortaya çıkan yalan haberlerin aksine, bir Transfer görüşmesi yapmadığımı belirtmek isterim. Ayrıca Al-Nassr’dan ayrılmaya niyetim yok. Burada çok mutluyum ve sözleşmemi 3 yıl daha yeniledim. Önümüzdeki sezona odaklanmaya devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

Al Nassr FIFA'ya Beşiktaş'ı şikayet edebilir

Şenol Güneş'in Talisca ile görüştüğünü açıklaması yıldız oyuncunun başına iş açabilir. Kulübü Al Nassr, oyuncuya ceza vermeyi düşünürken, FIFA'ya da Beşiktaş'ı şikayet edebilir.