Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın gündeminde olan Anderson Talisca için Brezilya medyasından flaş bir iddia gündeme geldi.

Teknik direktörlük için Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Vitor Pereira ile görüşen Flamengo, transferde gözünü Anderson Talisca'ya diki.

Fanatik gazetesinin Brezilya medyaısna dayandırıdğı habere göre; Anderson Talisca'nın önümüzdeli sezon Brezilya ekibi Flamengo'da oynamaya yakın olduğu öne sürüldü. Bunun için çalışmalarına hız kazandıran yönetim Talisca'nın kulübü Al Nassr yönetimi ile sıkı pazarlık halinde.

Flamengo'nun ısrarla transfer etmeyi istediği Talisca'dan kulübü Al Nassr yüksek bir bonservis geliri bekliyor. Flamengo'nun futboldan sorumlu olan başkan yardımcısı Marcos Braz ve sportif direktör Bruno Spindel'in bu transfer için gerekli maddi koşullarını sağlamak adına çalışmalara başlandığı kaydilen haberler arasında. 

Brezilya takımının ilk hedefi yıldız oyuncuyu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak kadroya dahil etmek. Talisca'nın Haziran 2024'de Al Nassr ile olan kontratı son bulacak. Suudi ekibi kiralık anlaşmaya olumlu yanaşmıyor. Al Nassr yöneticileri, Talisca'yı bonservisiyle beraber satma düşüncesi içerisinde.

Ayrıca Beşiktaş yönertimi de; Şenol Güneş'in Beşiktaş'taki ilk sürecinde de fırtına gibi esen Talisca'yı transfer etmek için sonuna kadar uğraşmayı amaçlıuyor.