Süper Lig’de sezona kötü bir başlangıç yapan Beşiktaş’ta saha dışı tartışmalar gündemin ilk sırasına oturdu. Teknik Direktör Şenol Güneş’in istifa etmesinin ardından teknik sorumlu görevine getirilen Burak Yılmaz’da istifa kararı aldı. Eski milli futbolcu, siyah beyazlı ekipten ayrıldıktan sonra birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Vincent Aboubakar’ın aslında sakat olmadığını açıklayan Burak Yılmaz, ‘’Bizim Kamerunlu golcümüz aslında 4 ay sonra alacağı maaşın ödenmesini istiyormuş. Ödeme yapılmadığından dolayı da ağrılarının devam ettiğini söylemiş’’ ifadelerini kullanmıştı. Beşiktaş yönetimi tarafından Burak Yılmaz’ın açıklamaları yalanlanmıştı.

655304cc4e3fe017e01b5df1

Beşiktaş’ın Tüm İzlerini Sildi

Beşiktaş’taki teknik sorumlu görevinden istifa eden Burak Yılmaz, kritik açıklamalarının yanı sıra sosyal medya hesabında da önemli değişiklikler yaptı. Beşiktaş ile ilgili tüm paylaşımlarını kaldıran Burak Yılmaz, Cenk Tosun’da dahil olmak üzere tüm futbolcuları takipten çıktı. Beşiktaş’a geri dönmesini sağlayan teknik direktör Şenol Güneş hakkında da konuşan Burak Yılmaz, ‘’Hocamızın üslubu ve tavrından dolayı hayal kırıklığı yaşadım’’ ifadelerini kullanmıştı. Seçim dönemine giren Beşiktaş’ta yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyen Burak Yılmaz, siyah beyazlı taraftarlardan sert tepki gördü.

f-4eemzxiaab1sn

Burak Yılmaz İçin İhraç Dilekçesi Veriliyor

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne 2021 yılında üye olan Burak Yılmaz’ın ihraç edilmesi için düğmeye basıldı. Beşiktaş Jimnasitik Kulübü Seçme ve Sicil Kurulu Üyesi Gizem Uslu Akın tarafından Burak Yılmaz’ın kulüp üyeliğinden ihraç edilmesi için dilekçe verileceği açıklandı. Sicil Kurulu Üyesi Gizem Uslu Akın’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘’Burak Yılmaz’ın istifa ettikten sonraki açıklamaları nedeniyle kulüp üyeliğinden çıkarılması gerekmektedir. Disiplin Kurulumuza üyeliğinin iptali için dilekçe vereceğim’’ ifadeleri kullanıldı.