Geçen sezon 3'üncü tamamlayan Beşiktaş'ta transfer çalışmaları sürüyor. Ülkemizi UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde temsil edecek siyah beyazlar birçok yıldızla da görüşmelerini sürdürüyordu ancak sonuç alamıyordu. Taraftar nezdinde de eleştirilerin hedefi olan yönetim önemli isimlerle anlaşmak üzere. Onlardan bir tanesi de Hollanda'da Ajax forması giyen Dusan Tadic oldu. Eğer takımından ayrılıp da kontratını eline alabilirse İstanbul'a getirilecek ve sözleşme imzalanacak.

Redmond'a tepki

Nathan Redmond'dan istediği dönüş alamayan Beşiktaş'ta çok önemli bir yıldız için temaslar başladı. Şenol Güneş'in dünkü shbette oyuncuların süre talep etmesinin ardından "Kulübün bir oyuncu istemesi farklı teslim olması farklı. Daha önce 1 milyon euro veriyorsan şimdi 500 bin euro teklif edeceğim. Gelirse gelir. Gelmezse biz de başımızın çaresine bakarız" sözlerinin ardından Beşiktaş Tadic ile görüşmeler hızlandı. 34 yaşındaki deneyimli yıldız birçok mevkide forma giymesi sebebiyle de Şenol Güneş'in Tam da istediği bir oyuncu profili sergiliyor.

Ajax'ta parladı

İngiltere'den Ajax'a transfer olan ve burada yakaladığı çıkışta adını tekrardan Avrupa futboluna duyuran Sırp futbolcu kazandığı kupalarla ön plana çıkmayı başardı. 3 Hollanda ligi kupası kazanan Tadic aynı zamanda Ajax'ın 2018-2019 sezonundaki Şampiyonlar Ligi yarı finalinin de baş kahramanlarından bir tanesiydi. Kırmızı beyazlı forma ile daha önce çıktığı 2 241 maçta 105 gol atıp 112'de Asist kaydetti.

dusan-tadic-bjk4

3 yıllı kontrat istiyor

Yönetim Hollanda'da net olarak 3.250.000 Euro kazanan Tadic'e 3 milyon Euro teklif etti. Deneyimli futbolcu 3 milyon üzerinden 3 yıllık kontrat isterken Beşiktaş'ın talebi ise 2 yıllık sözleşme imzalama. Ajax'ın küçülmeye gitmesinden sonra yönetimle de arası bozulan ve kadroda rotasyon oyuncusu olmak istemeyen Tadic büyük olasılıkta Beşiktaş forması giyecek.

Referansı Tosic

Tadic'in en büyük referansiyse Dusko Tosic oldu. Daha önce Beşiktaş forması giyen Sırp oyuncu vatandaşı ve takım arkadaşına hem İstanbul hem de kulüple ilgili önemli bilgiler verdi. Tadic'in de bu anlatılanlardan çok etkilendiği özellikle taraftar karşısına çıkmaktan çok sabırsız olduğu ve gelmek için de heyecanlandı öğrenildi.