Lyanco'nun İstanbul'a gelmesi ile başlayan yıldız transferi sürecinde Brezilyalı oyuncuyu sakatlığı nedeniyle gönderen Beşiktaş, Amartey, Chamberlain, Rebic, Onana ve son olarak da Zaynutdinov'u kadrosuna kattı. Şenol Güneş'in talebi üzerine bir orta saha daha almak isteyen Kara Kartal'da gözler bir süredir ilgilenilen ancak imza attırılamayan Davy Klaassen'e çevrildi. Hollandalı futbolcu eğer teklifi kabul ederse Ajax kolaylık sağlayacak. Yönetim temaslarını sürdürüyor.

İki yönlü oynuyor

Orta sahanın merkezine yaptığı takviyelerin ardından bir de çilek transferi gerçekleştirmek isteyen teknik heyet ve yönetim, tecrübesi ile ön plana çıkan 31 yaşındaki deneyimli oyuncuya imza attırmak macında. Sahada hem hücum hem de savunma yönünde etkili olan milli futbolcuyu ikna edebilmek adına yönetim dört koldan çalışıyor. Şenol Güneş de gelecek iyi haberleri bekliyor.

Maaşı 3 milyon euro civarında

Bu sezon Ajax formasıyla şu ana kadar sadece 78 dakika sahada kalabilen Davy Klaassen şu ana kadar Maurice Steijn'in planlarına dahil olamadı. Takımın kabuk değiştirdiği sezonda da en yüksek maaşlı futbolculadan biri. Beşiktaş ise kadrosuna kadrosuna dahil etmeyi düşündüğü yıldız oyuncuya senelik 2.8 milyon euro yıllık maaş ve bonus önerisinde bulunacak. Alt yapı ile birlikte toplamda 16 sene Amsterdam ekibinde forma giyen merkez orta saha oyuncusunun artık ayrılığa sıcak baktığı biliniyor.