Ligde lider Galatasaray'ın 14 puan gerisinde olan ve  ara transferde kadrosuna 5 futbolcu dahil eden Siyah-Beyazlılar, gelecek sezonun kadro planlamalarına şimdiden başladı.

Yönetim, orta sahayı güçlendirmek adına harekete geçti. Takıma yeni bir ön libero transfer etmeyi planlayan Beşiktaş'ın hedefinde ise iki yıldız oyuncu bulunuyor: Bu isimler Zakaria ve Bakayoko...

İngiliz medyasındaki haberlere göre; Siyah-Beyazlılar'ın öncelik verdiği oyuncu Zakaria... Ada medyasına yansıyan haberlerde, şu ifadeler kullanıldı: "Beşiktaş, Zakaria'yla kadrosunu güçlendirmek istiyor. Eğer Chelsea oyuncunun satın alma opsiyonunu kullanmazsa, Türk ekibi, İtalyan devi Juventus'a kiralama teklifinde bulunacak."

Sezon başında Juventus'tan kiralık olarak Chelsea'nin yolunu tutan Demokratik Kongo asıllı İsviçreli ön libero, İngiliz takımında 12 maçta forma giyip 1 gollük katkı verdi. Zakaria'nın şu anki piyasa değeri ise 20 milyon euro olduğu belirtiliyor.

Kara Kartal, eğer bu transferde istediği evabı alamazsa rotasını Bakayoko'ya çevirecek... 2021 yılında Chelsea'den Milan'a kiralık giden Fransız orta sahanın İtalyan devi ile olan kiralık kontratı sezon sonunda sona erecek. Fakat Milan'ın yıldız futbolcuyu şartlı satın alma opsiyonu var. Bu durumu da yakından izleyen Beşiktaş yönetimi, olacak olaylara göre davranacak. İtalyan devinde kadroya girmekte güçlük çeken Bakayoko, bu sezon yalnızca Serie A'daki iki karşılaşmada oynayabildi ve 32 dakika süre aldı. Bakayoko'nun şu anki piyasa değeri ise 4 milyon euro olduğu ifade ediliyor.