Beşiktaş, Süper Lig'in 9. haftasında Medipol Başakşehir'e 3-2 mağlup oldu.

Cezası nedeniyle takımın başında yer alamayan Siyah Beyazlı teknik direktör Sergen Yalçın, savunma hatalarının altını çizdi.

Milliyet'te yer alan habere göre, deneyimli çalıştırıcı Sergen Yalçın maçın ardından yardımcılarıyla durum değerlendirmesi yaptı.

48 yaşındaki teknik adam, "Beşiktaş takımı bu kadar basit goller yememeli" yorumunu yaparken, özellikle ikinci ve üçüncü gollerde savunmanın dağınıklığındna ve dönen topların rakibe kaptırılmasından şikayetçi olan  Yalçın'ın "Hiç beklemediğim bir oyun oldu. Oyuncularım her zamanki gibi iyi niyetle mücadele ettiler fakat bazen bu tek başına yeterli olmuyor. İkinci yarıya daha iyi başladık. Beraberlik golünden sonra da çok önemli fırsatlarımız oldu. Fakat basit goller yediğimizde maçı kurtarmak çok kolay olmuyor." ifadelerini kullandığı belirtildi.

Siyah Beyazlı takımın teknik adamı, sakatlıktan yeni dönen oyuncuların henüz form tutamadıklarına da vurgu yaptı.

Tecrübeli teknik direktör Sergen Yalçın'ın; "Sakatlıktan çıkan oyuncularımız tam anlamıyla 90 dakika oynayacak seviyede değiller. O yüzden tercihlerde dikkatli olmaya çalıştık. Bu maçtan çıkarmamız gereken çok dersler var." dediği ifade edilidi.

Kaynak: NTV Spor