Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın, Sivasspor maçının ilk yarısında faul bekledikleri bir pozisyonu hakem Yaşar Kemal Uğurlu'nun devam ettirmesinin ardından sinirlenip kendisine doğru gelen topa vurmuş ve kırmızı kartla cezalandırılmıştı.

PEKİ SERGEN YALÇIN KAÇ MAÇ CEZA ALACAK?

Bu kırmızı kartın ardından Siyah Beyazlı çalıştırıcı Sergen Yalçın'a kaç maç ceza gelecek?

Genç teknik adam, 2 veya daha fazla maçtan men cezası alması halinde 10. haftada Vodafone Park'ta oynanacak Galatasaray derbisine takımın başında yer alamayacak.

Futbol disiplin talimatında kenar yönetiminin sahaya girmesinin cezası kırmızı kart olarak yazıyor. Hakaret gibi ek bir eylem olmadığı takdirde saha çizgilerinden içeri girip topa vuran Sergen Yalçın'a 1 maç ceza gelecek.

Sergen Yalçın'ın topa sinirli bir şekilde vurduktan sonra hakem Yaşar Kemal Uğurlu'ya 'iddia edildiği gibi' hakaret etmesi 4. hakem veya saha içi temsilci tarafından raporlandıysa Yalçın, disiplin talimatının 41. maddesinden PFDK'ya sevk edilebilir.

Hürriyet'in derlediği habere göre; Beşiktaş'ın deneyimli teknik direktörü Sergen Yalçın'ın kırmızı kart hareketini yaptığı sırada kenisine yakın olan maçın 4. hakemi Yasin Kol ve TFF'nin saha içi temsilcisi, hakeme hakaret olarak sayılabilecek sözleri duyup bunu rapor etmeleri halinde Sergen Yalçın'a 3-7 maç arası bir ceza gelebilir.

TFF Hukuk Müşavirliği, Sergen Yalçın'ın disiplin sevkini salı günü gerçekleştirecek. Sevk edileceği madde, Yalçın'ın alacağı ceza ve Galatasaray maçında kulübede yer alıp almayacağı hakkında fikir verecek.

Beşiktaş'ın Sivasspor'u 2-1 mağlup ettiği mücadele sonrası açıklamalarda bulunan Siyah Beyazlı teknik adam Sergen Yalçın şu ifadeleri kullanmıştı;

"Hakeme kesinlikle hakaret etmedim. Ama yaptığım hareketten kırmızı kart görmem doğruydu"

Yalçın'ın yardımcısı Murat Şahin ise; "Sergen Hocanın atılması tamamen sahaya girip topa vurmasıyla ilgili. Sözlü veya fiili bir şey yok. Sahaya girerek topa vurduğu için atıldı." şeklinde konuştu.

Kaynak: Fotomaç