Teknik direktör Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda hareket eden siyah beyazlı yönetim rotayı Fransa’ya çevirdi. Şenol Güneş’in mutlaka alınsın raporu verdiği futbolcu için görüşmeler başladı. Peki, Beşiktaş hangi mevkilere transfer yapacak? İşte Beşiktaş transfer günlüğü…

Süper Toto Süper Lig’de 22 puan ile 8’inci sırada yer alan Beşiktaş’ta transfer çalışmaları büyük önem taşıyor. Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arayı toparlanmak için kullanan siyah beyazlı ekip, sezonun ikinci yarısında yepyeni bir çehreye bürünmeyi hedefliyor. Teknik direktörlük koltuğuna Şenol Güneş’in gelmesi ile birlikte yeni bir hava yakalayan Beşiktaş’ta yönetim transfer çalışmalarına start verdi. Oyuncu kadrosundaki eksik mevkileri güçlendirmek isteyen siyah beyazlı yönetimin transferdeki ilk hedefi orta saha oldu. Şenol Güneş’in yönetime sunduğu transfer raporunda ise hücum hattına takviye yapılmasını sağlayacak futbolcular yer aldı. 

Beşiktaş’ta Rachid Ghezzal’ın Durumu Endişe Yaratıyor

Beşiktaş’ın son şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Rachid Ghezzal’ın sakatlanması planların alt üst olmasına neden oldu. Beşiktaş’ın bel kemiği olarak değerlendirilen Cezayirli futbolcu için transfer dönemi oldukça zor geçmişti. Galatasaray’ın da transfer etmek istediği oyuncu için Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetiminin finansal fedakarlıklar da bulunması gerekti. Sezona iyi bir başlangıç yapmasına rağmen; sakatlık problemi nedeniyle takımdan ayrı kalan Ghezzal’in yokluğu hissedildi. Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş yönetime sunduğu raporda Ghezzal’ın yerine yeni transfer yapılmasını istedi. 

Beşiktaş’ta Montero İçin Yolun Sonu Göründü

Süper Toto Süper Lig ve Ziraat Kupası’nda mücadele eden Beşiktaş’ta transfer seferberliği başladı. Valerien İsmael’in yerine teknik direktörlük koltuğuna Şenol Güneş’in getirilmesi ile Kartal için yeni bir dönem başladı. Şenol Güneş liderliğinde üst üste iki yıl şampiyon olmayı başaran Beşiktaş, eski günlerine geri dönmek istiyor. Sezonun ikinci yarısı için hareket planı belirlendi. Siyah beyazlı ekibin savunma hattında yer alan İspanyol oyuncu Montero’nun takımdan gönderilmesine karar verildi. 23 yaşındaki defans oyuncusunun performansından memnun olmayan Şenol Güneş, yönetime rapor verdi.

Montero için gelen transfer teklifleri değerlendirmeye alındı. İspanyol kulübü Elche’nin transfer etmek istediği Montero için takas teklifi yaptığı öğrenildi. Elche’nin Montero karşılığında Beşiktaş’a önerdiği oyuncular Pastero ve Federico Fernandez oldu. Teknik direktör Şenol Güneş’in takas için önerilen iki oyuncuyu da takımında istemediği öğrenildi. Elche kulübü ise Montero için kiralama teklifinde bulundu. Montero’dan elde edilecek gelir ile savunma hattına yeni bir transfer yapılması planlanıyor. 

Kartal’ın Bekleri Değişiyor

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in transfer yapılmasını istediği bir diğer mevki ise sol bek oldu. Masuaku’nun performansından memnun olmayan tecrübeli hoca yönetime sunduğu raporda sol beke transfer yapılmasını istedi. Hücum futbolu oynatmak isteyen teknik direktör Şenol Güneş’in sistem değişikliğine gitmesi bekleniyor. Bu yüzden de kanat beklerinin performansı büyük önem taşıyor. Beşiktaş’ın sol bek transferi için hedefindeki isim Casper Höjer oldu. 28 yaşındaki futbolcu için transfer görüşmeleri başladı. Sparta Prag forması giyen Casper Höjer, bu sezon 15 maçta görev alırken 2 gol ve 8 asist üretmeyi başardı. Danimarkalı oyuncu için siyah beyazlı yönetimin resmi teklif sunmaya hazırlandığı öğrenildi. 

Beşiktaş’a Yeni Cezayirli Oyuncu Geliyor

Siyah beyazlı yönetimin transfer çalışmalarındaki en önemli futbolcu ise orta saha mevkiinde yer alıyor.

Rachid Ghezzal’in boşluğunu doldurmak için harekete geçen Beşiktaş yönetimi rotasını Fransa’ya çevirdi. Ghezzal gibi Cezayir kökenli olan Adam Mohamed Ounas için transfer görüşmeleri başladı. Fransız kulübü Lille’de forma giyen oyuncu için Şenol Güneş’in yönetime rapor sunduğu öğrenildi. 2024 yılına kadar Lille sözleşmesi bulunan Adam Mohamed Ounas'nın piyasa değerinin 8 milyon euro olduğu düşünülüyor. Bu sezon Lille forması ile 10 maça çıkan Adam Mohamed Ounas, bir gol bir asist yaptı. Yıldız futbolcunun yüksek top tekniğine sahip olması transfer edilmesindeki en önemli faktör olarak gösteriliyor. Beşiktaş ve Lille arasındaki pazarlık görüşmeleri devam ediyor.