Süper Lig devi Beşiktaş transferde atağa kalkmaya hazırlanıyor. Siyah beyazlı taraftarların transfer haberi beklediği yönetimden üst üste hamleler gelmeye başladı. İlk olarak Teknik Direktör Şenol Güneş medya mensuplarının karşısına çıkarak yeni sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tecrübeli teknik adam Beşiktaş’ın transfer döneminde hangi mevkilere takviye yapacağını açıkladı. Stoper, orta saha ve forvet mevkilerine takviye yapılması gerektiğini belirtti. Orta sahada ise hücum hattındaki oyuncuları hareketlendirecek bir oyuncuya ihtiyaç duyduklarını belirtti.

64a2e5ee86b24461d0bd5e07

Beşiktaş’ta Stoper Arayışı

Beşiktaş’ın transfer sürecindeki en önemli önceliği stoper mevkisine takviye yapmak olacak. Teknik direktör Şenol Güneş tarafından ‘’acil’’ olarak değerlendirilen stoper transferi için çalışmalar devam ediyor. Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alan sağ stoper oyuncusunun Alexander Djiku olduğu öğrenildi. Strasbourg kulübü ile sözleşmesi sona eren 28 yaşındaki defans oyuncusuna resmi teklif yapıldı. Ganalı futbolcu Strasbourg forması ile bu sezon 31 maçta görev aldı, 1 gol ve 2 asist üretti.  Beşiktaş’ın teklifini değerlendirmeye devam eden Alexander Djiku’nun Lille kulübünden de teklif aldığı ortaya çıktı. Ganalı oyuncunun kararına göre transfer netlik kazanacak.

alexander-djiku-rc-strassburg-1580192196-30594

Şenol Güneş’ten Yönetime Mesaj

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş basın toplantısında forvet hattına takviye yapılması gerektiğini açıkladı. Tecrübeli teknik adam milli futbolcu Halil Dervişoğlu’nu takımında görmek istediğini belirtti. Şenol Güneş’in açıklamaları siyah beyazlı yönetime mesaj veriyor şeklinde değerlendirildi. Beşiktaş’ın bir süredir transfer listesinde yer alan Halil Dervişoğlu transferiyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

b5127c2ce03445a0c04cf034e794aba22aeba61c

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı katıldığı bir canlı yayında transferlerle ilgili bilgi verdi. Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda hareket ettiklerini ifade eden Ceyhun Kazancı, siyah beyazlı taraftardan sabırlı olmalarını istemişti. Halil Dervişoğlu için Brentford kulübünün 2 milyon Euro bonservis bedeli talep ettiği açıklandı. Beşiktaş ise bonservis ücreti ödemek yerine sonraki satıştan yüzde 30 pay verme teklifinde bulundu. Lakin, Brentford tarafından kabul görmedi. Şenol Güneş’in son açıklamalarından sonra siyah beyazlı yönetimin Halil Dervişoğlu transferini tamamlaya karar verdiği öğrenildi. Kamp dönemi öncesinde Halil Dervişoğlu’nun siyah beyazlı takıma katılması bekleniyor.

c13ed921d0ca4235ab1640019001d531

Beşiktaş’tan Yusuf Yazıcı Açıklaması

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı tarafından spor medyasında gündeme gelen oyuncularla ilgili açıklamalar yapıldı. A milli takım oyuncusu Yusuf Yazıcı’nın Beşiktaş’a transfer olacağı iddialarının doğru olmadığını açıklayan Ceyhun Kazancı, ‘’Bizim transfer listemizde yer almıyor’’ dedi. Aynı şekilde Miha Zajc içinde transfer gündeminde yer almadığı açıklamasında bulundu. Miha Zajc’ın Beşiktaş ile söz kestiği, bu nedenle Fenerbahçe yönetiminin sözleşme uzatma teklifini kabul etmediği haberleri gündeme gelmişti. Beşiktaş’ta transferden sorumlu en yetkili ağız tarafından Zajc iddiaları yalanlanmış oldu. Ozan Tufan ile transfer görüşmelerinin yapıldığı haberleri ise Şenol Güneş tarafından yalanlanmıştı. Beşiktaş yönetiminin oyuncu kadrosuna takviye yapmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduğu, lakin bütçeyi sarsmayacak transferlere imza atmak istediği açıklandı.