Beşiktaş’ta başkanlık koltuğuna Hasan Arat’ın oturması ile birlikte yeni bir dönem başladı. Teknik direktörlük koltuğunu Fernando Santos’a teslim eden siyah beyazlı yönetim oyuncu kadrosunda da önemli değişiklikler yapmaya karar verdi. Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılan 5 oyuncu arasında yer alan Valentin Rosier ile yol ayrımına gelindi. Fransız futbolcunun takımdan gönderilmesi kararı alındı. Valentin Rosier’in menajeri bir süredir transfer görüşmeleri yapıyordu. Beşiktaş’ın son şampiyonluğunda önemli bir rol oynayan Rosier, bu sezonki performansıyla tepki çekmişti.

valentin-rosier-besiktas-1632402228-71611

Beşiktaş ile Nice Anlaşma Sağladı

Beşiktaş’ın 2022 yılında Sporting’den transfer ettiği Valentin Rosier’in yeni adresi belirlendi. 27 yaşındaki yıldız futbolcu için Nice kulübü resmi teklif yaptı. Beşiktaş ile Nice yönetimi arasında Rosier transferi için anlaşma sağlandı. Satın alma opsiyonlu kiralık sözleşmesi teklifi siyah beyazlı yönetim tarafından kabul edildi. Nice kulübü Valentin Rosier için 2.8 milyon Euro bonservis ücreti teklif etti. Beşiktaş yönetiminin onay verdiği transferin tamamlanması için Valentin Rosier’in kararı belirleyici olacak. Fransız sağ bek oyuncusu Nice kulübünde oynamayı kabul ederse sözleşme imzalanacak. Valentin Rosier’in bir süredir yeni bir kulüp aradığı ve Beşiktaş’tan ayrılmayı planladığı biliniyordu. Bu sezon siyah beyazlı formayla 21 maçta görev alan yıldız futbolcu 2 asist üretti. Valentin Rosier’in Nice kulübünün teklifini kabul etmesi halinde en kısa süre içerisinde İstanbul’dan ayrılması bekleniyor.

besiktas-fernando-santos-depophotos-2170217

Siyah Beyazlı Ekipte Değişim Rüzgarı Esiyor

Ara transfer dönemi çalışmalarına hız veren Beşiktaş’ta ana hedef kadroda düşünülmeyen oyuncuların satışını tamamlamak olacak. Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ve yönetimi tarafından gelecek sezonla ilgili çalışmalara start verildi. Beşiktaş teknik direktörü Fernando Santos’un yönetime sunduğu listeye göre transfer çalışmalarını yürüten siyah beyazlı ekip genç ve yetenekli oyuncuları takibe aldı. Kadro dışı bırakılan oyuncularla görüşen yönetim ayrılmak istemeleri halinde kolaylık sağlayacaklarını belirtti. Valentin Rosier’den sonra Ghezzal’ın da takımdan gönderilme ihtimali ortaya çıktı. Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos ise oyunculara yeniden özgüven aşılamak için harekete geçti. Tecrübeli teknik adam kötü futbolun ardındaki nedenin mental sorunlar olduğunu düşünüyor.