Rıdvan Yılmaz'ı Glasgow Rangers'a gönderdikten sonra sol beke Arthur Masuaku'yu getiren Beşiktaş'ta Premier Lig odaklı kadro ligin geri kalan kısmında çok da randıman sağlamadı. O isimlerden biri de Kongolu oyuncuydu. 2 asist yapmasına rağmen hızla yaşadığı düşüş teknik heyet tarafında da karşılık buldu ve ocak ayında göderilmesi için çalışmalar başladı. Formül ise önce fesih, olmazsa kadro dışı bırakmak. 


KABUL ETMEZSE KADRO DIŞI

Teknik Direktör Şenol Güneş’in sıcak bakmadığı Masuaku’nun ayrılığa yanaşmaması halinde sezonun ikinci yarısı için TFF’ye gönderilecek A takım listesine yazılmayacağı belirlendi. Deneyimli oyuncu bu durumda kadro dışı kalacak ve sezon sonu takımdan ayrılacak.ÖZEL MADDE VAR

Masuaku için sezon başında Beşiktaş ile West Ham United arasında yapılan sözleşmede özel bir satın alma maddesi bulunuyor. Buna göre siyah-beyazlı kulüp, 25 maça ilk 11’de başlarsa Demokratik Kongolu futbolcunun bonservisini 2,2 milyon euro karşılığında almak zorunda kalacak. Kartal sözleşmeye göre Masuaku ile de 3 yıllık kontrat yapacak. Deneyimli oyuncu şimdiye kadar 12 maçta 11’de yer aldı. Masuaku’nun 13 karşılaşmada daha 11’de forma giymesi halinde satın alma maddesi geçerli olacak.