Topla olan uyumunun yanı sıra, 1.79'luk boyuna rağmen güçlü yapısıyla da fizik olarak kendisinden üstün rakiplerinden de altta kalmayan 23 yaşındaki oyuncunun, Pepe ile girdiği omuz omuza mücadeleyi kazanması şaşırtıcıydı. Maç içinde her iki kanatta da başarıyla forma giyen Bilal, en çok Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in dikkatini çekti.


Tecrübeli teknik adam, sezon sonu beklenmeden ara transfer döneminde Bilal Başakçıoğlu'nun takıma kazandırılmasını çok istiyor.

FİKRET ORMAN TAKILDI

Hızı, top tekniği ve çalımlarıyla ,deta 'genç Quaresma' gibi gözüken 23 yaşındaki Bilal için yönetimin çalışmaya başlaması bekleniyor. Fenerbahçeli yöneticilerin de 4. haftadaki Kadıköy'deki maçtan sonra Kayserispor Başkanı Erol Bedir'e sorduğu Bilal Başaçıkoğlu'nun transferinde Beşiktaş bir adım daha önde gözüküyor.

Sezon öncesinde siyah-beyazlı yöneticiler, Kayserispor'un devrede olduğu öğrenilince genç yıldızın transferinden vazgeçerek büyük bir jeste imza atmıştı. Hatta cumartesi günü oynanan Kayserispor maçından sonra Başkan Fikret Orman'ın, Erol Bedir'e "İyi ki biz devreden çıkmışız da Bilal'i almışsınız. Çok iyi oynuyor" diyerek espri yaptığı öğrenildi.

BENİM YERİM SAHA

Sezon başı satışı gündeme gelen isimlerdendi Vagner Love. Negredo'nun ayrılığı sonrası Larin ile ön plana çıkan Brezilyalı, Kayseri maçında 11'de başladı ve bu şansı da her anlamda iyi kullandı. Hırsı ve isteğini takım arkadaşlarına bile kızarak gösteren sambacı güzel bir gole imza atarken mücadelesiyle "Benim yerim saha" dedi. Ki maç sonunda da "Ben sahada kalmak istiyorum" söylemiyle hocası Şenol Güneş'e mesaj verir gibiydi.
Kaynak - Türkiye