Valerien Ismael'in raporu doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ta orta sahaya getirilecek yıldız için girişimler hızlandırıldı. Siyah beyazlılar ön libero mevkisinde forma giyebilen bir isim ararken gündeme son olarak Simon Sohm geldi. 21 yaşındaki oyuncu için İtalyan kulübü Parma ile temasa geçilecek.

Geleceğe yatırım olarak transfer edilmesi düşünülen İsviçreli genç futbolcu, libero hattına ek olarak merkez orta saha ve sağ bek bölgelerinde de forma giyebiliyor. Parma’nın 2 yıl önce İsviçre ekibi Zürih FC’den 6.4 milyon Euro karşılığında bonservisini aldığı yetenekli futbolcunun, satın alma opsiyonlu kiralama teklifiyle takıma kazandırılmasının planlandığı ifade edildi.


A Milli futbolcu...

İsviçre Milli Takımı’nın oyuncu havuzunda yer alan bir isim olan Shom, 1,88’lik boyuyla hava toplarında etkili bir futbolcu... Bire bir pozisyonlarda da etkili olmasıyla da bilinen Shom, İsviçre futbolunun son dönemde yetiştirdiği önemli yetenekler arasında yer alıyor. Genç oyuncunun Parma’yla 3 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor.