Beşiktaş'ta hazırlık maçında 11 dakikada oyundan alınmasına sinirlenen ve soyunma odasının kapısını tekmeleyen genç stoper Serdar Saatçı, süresiz kadro dışı bırakıldı.  Beşiktaş tarafından  kadro dışı bırakılan Serdar Saatçı ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

Siyah Beyazlı kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

Futbol A Takımımızın Avusturya kampı kapsamında, 12.07.2022 tarihinde hazırlık maçı oynanırken ve oyundan alındıktan sonra göstermiş olduğu tavır ve davranışlar nedeniyle, Sportif Direktörümüz ve Teknik Heyetimizin almış olduğu karar ile kadro dışı bırakılan Serdar Saatçı, hakkında bugün bazı basın yayın organlarında çıkan ve Serdar Saatçı’nın ifade ettiği iddia edilen “Maçtan önce 39 derece ateşim vardı. Buna rağmen oynatıldım. Hasta olduğum için iyi oynayamadım” ifadelerinin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Uzman sağlık ekibimizin görev yaptığı takımımızda sağlık problemi olan bir oyuncunun buna rağmen hazırlık maçında oynatılabileceğini düşünmek de mümkün değildir.

Camiamızın ve futbol kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla yeni sezonda da takımımızla ve kulübümüzle ilgili asılsız iddia içeren, kötü niyetli yalan haberler, kulübümüz tarafından anında reaksiyon gösterilerek yalanlanmaya devam edilecektir.

Camiamızın ve kamuoyunun bu tip asılsız haberlere itibar etmemesini, doğru ve sağlıklı iletişim için rica eder, kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

NE OLMUŞTU? 

Viktoria Plzen ile oynanan hazırlık maçında 72. dakikada oyuna giren Serdar Saatçı 83'te kenara alındı. Bu duruma sinirlenen Serdar direkt soyunma odasına gitti

Sezon sonunda siyah beyazlı ekip ile kontratı son bulacak olan ve adı Avrupa takımları ile geçen 19 yaşındaki savunmacı bugün Avusturya kampında Viktoria Plzen'le oynanan hazırlık maçına yedek olarak başladı.

Teknik adam Valerien Ismael genç savunma oyuncusunu 72. dakikada oyuna aldı. Fransız teknik adam, 83'te Serdar'ı maçtan çıkardı. Bu duruma sinirlenen 19 yaşındaki stoper direkt soyunma odasının yolunu tuttu. Serdar Saatçı'nın soyunma odasının kapısını da tekmelediği ifade ediliyor. 

KADRO DIŞI KARARI

Beşilktaş maç içerisinde yaşanan olaylardan dolayı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

"Futbol A Takımımızın yeni sezon hazırlıkları ikinci etabı için Avusturya’da devam eden kamp programımız kapsamında, Viktoria Plzen ile bugün oynadığımız hazırlık maçında, oyun içinde ve oyundan alındıktan sonra göstermiş olduğu tavır ve davranışları nedeniyle Serdar Saatçı kadro dışı bırakılmıştır.

Serdar Saatçı yarından (13 Temmuz) itibaren Ümraniye Nevzat Demir Tesislerimizde takımdan ayrı olarak çalışmalarına devam edecektir"