Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, Avusturya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kazancı, "Christian Fassnacht ve Tayfur Bingöl ile temas halindeyiz, görüşmeler devam ediyor" dedi. Kazancı ayrıca Emrecan Uzunhan ve Emirhan Topçu'nun ikisini birden alabilmek üzere yoğun şekilde gayret gösterdiklerini de söyledi.

Ceyhun Kazancı'nın açıklamalarından satır başları:

 "Takımımızın çatısı hazır, eksikleri tamamlama dileğimiz var. Defansa bir Türk stoper konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Yabancı futbolcu transferleri olabilir. İki kamp bittikten sonra, teknik heyetin raporuna göre çalışma yapılır. Defansa Türk stoper için çalışmalar devam ediyor"

"Yabancı oyuncu anlamında birtakım eklemeler olabilir. 2 kamp süreci bitirildikten sonra, teknik heyetin raporuna istinaden çalışmalar yapılır."

RIDVAN YILMAZ TRANSFERİ

"Frankfurt'un teklifi olduğu dönemde Torino'nun da teklifi olmuştu. Rıdvan transferinde devam eden bir süreç var. Bazı spekülasyonlar var. Frankfurt takımı net bir şekilde söyledi. Bir oyuncu satışı gerçekleştirmek istiyorlardı. Bitmek üzereydi. O bitmedi. Rıdvan transferi onun için bitmedi. Onlar da bunu net bir şekilde söyledi. Rıdvan da bu takımın bir oyuncusu. Orada bir kaygı var sözleşmesi bitecekler mi diye. Ne Rıdvan ne Ersin bu kafada değiller. Onlar bu ailenin bir ferdi. Ersin için gelen net bir teklif yok"

Serdar Saatçı'nın kadro dışı kalması

"Serdar bizim kardeşimiz, tıpkı Rıdvan gibi Ersin gibi, bizim evladımız. Bir hata yaptı. Bunu farklı yerlere çekmenin, uzatmanın alemi yok. Yapmış olduğu hareketler doğru değildi, uygun bulmadık. Yönetim Kurulu kararıyla da kadro dışı bıraktık."

EMRECAN VE EMİRHAN İÇİN GÖRÜŞÜYORUZ

"Hem İstanbulspor'la hem Rizespor'la temasımız oldu, görüşmeler devam ediyor. Takımları da tabii ki onlar için bir değer biçiyor. Emrecan ve Emirhan'ın ikisini birden alabilmek üzere yoğun gayret içerisindeyiz."

"Weghorst'un opsiyonu 10 milyon euro. Burnley'nin gelecek sezon Premier League'e çıkıp çıkmayacağı da önemli olacak ama daha çok erken. Eğer çıkamazlarsa daha uygun bir durum oluşabileceğini düşünüyorum. Her iki taraf da memnun olduktan sonra değerlendirilir."