Bu sezon elde ettiği grafikle ligde ve Avrupa'da yoluna iyi şekilde devam eden Beşiktaş, grup aşamasına kalmasıyla birlikte hem ülke puanına katkıda bulundu hem de taraftarını sevindirdi. Diğer yandan transferde de hareketli günler geçiren siyah beyazlıların yeni hedefi ise Hollanda oldu. Görevlendirilen bir gözlemci, 4 oyuncuyu izlemek üzere Utrecht'e gitti.

Bailly transferi bitti

Transferde hareketli saatler geçiren ve Avrupa kupaları listesini bildirmek için yoğun uğraş veren Beşiktaş, Manchester United ile kontratını feshederek ayrılan Eric Bailly ile anlaşma saladı. Fildişili stoperi renklerine bağladığını duyuran Kara Kartal'da liste UEFA'ya bildirildi. Afrikalı yıldızın 1+2 yıllık anlaşma kapsamında 2.5 milyon euro maaş, 1.2 milyon euro bonus ve imza parası olarak toplamda 4.9 milyon euro kazanacağı öne sürüldü.

Sıra geldi devre arasına

Bailly ile yaz transferini çok önemli bir durum yaşanamdıkça kapatan Beşiktaş'ta artık gözler devre arasına çevrildi. Belirlenen oyuncuların ocak ayında takıma katılma ihtimaline karşılık olarak bazı isimlerin izlenmesi konusunda gözlemci gönderildi. Adres ise Hollanda oldu. Feyenoord'un Utrecht ile deplasmanda oynadığı ve 5-1 kazandığı karşılaşma takip altına alındı.

besiktas-feyenoord

O oyuncular belli oldu

Beşiktaş'ın izlemesi için görevlendirdiği gözlemcinin takip ettiği oyuncular belli oldu. Buna göre daha önce de gündeme gelen ancak hem AZ Alkmaar'da oynadığı dönemde hem de Brighton'dan Feyenoord'a adöndüğü süreçte görüşmelerin imzaya dökülemediği Alireza Jahanbakhsh, Marcos Lopez, Gernot Trauner ve Mats Wieffer karşılaşmada izlendi.

Wieffer 15 milyon euro

Siyah beyazlıların izlediği isimler arasında bulunan Mats Wieffer, Excelsior'dan bir başka Rotterdam temsilcisi Feyenoord'a sadece 450 bin euro karşılığında transfer oldu. Hollandalı oyuncu Orkun Kökçü, Sebastian Szymanski ve Quinten Timber ile oluşturduğu orta alan rotasyonunda şampiyonluk sevinci yaşayıp milli takıma yükseldi. Güncel transfer pazarı değeri ise 15 milyon euro.