Almanya Bundesliga ekibi Schalke'nin kadro dışı bıraktığı Cezayirli 10 numara Nabil Bentaleb'in Beşiktaş’ın radarında olduğu öne sürüldü.

Unutulan oyuncuları hayata döndürmesiyle tanınan başarılı teknik direktör Sergen Yalçın'ın önüne sürpriz bir isim daha getirildi.

Beşiktaş'tan Muleka için yeni teklif Beşiktaş'tan Muleka için yeni teklif

Bundesliga ekibi Schalke'de kadro dışı bırakılan Nabil Bentaleb, Siyah Beyazlı yönetim tarafından başarılı teknik adam Yalçın'a sunuldu.

Sezon başında Balotelli'yi kadroda istemeyen Sergen Yalçın'ın 26 yaşındaki Cezayir asıllı oyuncu hakkında Ghezzal'dan fikir almaya karar verdiği iddia ediliyor.

Ghezzal yaptığı görüşmede Bentaleb'in Premier Lig'e gidecek kadar yetenekli olduğunu belirtirken şu ifadeleri kullanmıştı;

"Beraber oynadığım en yetenekli oyuncu"

Beşiktaş'ın Cezayirli yıldızı, vatandaşı için Siyah Beyazlı takımın şampiyonluk yarışında çok fazla katkı yapabileceğini, Türkiye'de kendisine yepyeni bir kapı açılacağını bildiği için bu şansı değerlendireceğine inandığını anlattı ve istenirse devreye girebileceğini söyledi.

Yönetimin deneyimli çalıştırıcının önüne koyduğu Bentaleb, son bir yıl içinde ikinci kez Schalke tarafından kadro dışı bırakıldı.

Cezayirli futbolcu Ocak ayında bedelsiz olarak gönderilecek.

Öte yandan Bentaleb, profesyonel kulüp kariyerinde bugüne kadar 186 resmi maçta forma giydi. Bu periyotta 20 gol atan, 15 de asist yapan Cezayirli oyuncu, toplamda 35 gole direkt olarak katkıda bulundu.

Nabil Bentaleb, 2019 yılında menisküs yırtığı nedeniyle 79 gün sahalardan uzak kalırken, 9 maçta forma giyemedi.

.

Kaynak: Fotomaç