Kazanılmayan kupa alınmayan ödülü kalmayan Karim Benzama, Real Madrid karıyerini sonlandırıyor. 2009 sezonunda girdiği kulüp kapısından 14 yıl süren serüven sonrası tıpkı Ronaldo gibi bir dönem daha sona eriyor. Benzama bugün yapacağı açıklama ile Real Madrid vedasını duyuracak.

Karim Benzama veda ediyor!

14 sezon giydiği formayı 30 haziran tarihinde sözleşmesi bittiği için sözleşme yenilemeyen Benzama bugün takıma veda edecek. Hemen hemen profosyonel karıyeri boyunca tüm kupaları ve ödülleri alan Benzama, 44 maçta forma giydiği bu sezonda bile 30 gol atmayı başardı .

35 yaşındaki Benzama Al İttihad'a gidiyor!

Tıpkı Ronaldo gibi yıldız isimlerin son durağı aynı yer alıyor. PSG Messi ayrılığını açıklaması sonrası da aynı yere gidecek olan Messi gibi Benzama'da tercihini yaptı. Karim Benzama Al İttihad'a imza atacak ve 2 yıllık sözleşme imzalayacak. Benzama'nın Real Madrid'le hiç masaya oturmadığı ve 100 milyon euro vermeyeceği için bu ayrılık kararını aldığı öğrenildi.

Karim Benzama bundan sonra karıyerini Al İttihad'da sürdürecek ve REal Madrid içinde yeni bir forvet transferi gerecek.

Benzama Real Madrid formasıyla 647 maça çıktı ve 353 gol attı. Benzama 165 golde ise asist yaptı. Real Madrid tarihinde bir Benzama daha gelir mi gelmez mi bilinmez yeri nasıl dolacak merak ediliyor.