Trabzonspor'da resmen başlayan Ertuğrul Doğan döneminde görev dağılımı gerçekleşti. Yönetimde yer alan isimlerden Birhan Emre Yazıcı da dikkat çekti. Peki, Birhan Emre Yazıcı kimdir? Kaç yaşında, nereli ve mesleği nedir? Detaylar haberimizde.


 

BİRHAN EMRE YAZICI KİMDİR?

Trabzon'da 1981 yılında dünyaya gelen Birhan Emre Yazıcı, Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2004 yılında mezun olarak iş hayatına atıldı. NKY Mimarlık-Mühendislik firmasına 2011 yılında katılan ve CEO olarak görev yapan Yazıcı aynı zamanda şirketin ortaklarından olmuştur.

Üniversite dönemlerinden itibaren Sağlık Bakanlığı ile modern sağlık kampüsü projelerinin ihtiyaç programlarının hazırlanması konusunda çalıştı. Şehir hastaneleri için de projelerinin tasarım şemaları için çalışmalar gerçekleştirdi.  Sağlık kampüslerinin tıbbi tasarım şemalarının geliştirilmesinin atölye çalışmaları sürecinde yer alarak deneyim edindi.

Başarılı iş hayatının yanısıra Birhan Emre Yazıcı, madalyalı eski bir yüzücüdür ve profesyonel balık adamdır. Evli ve iki çocuk babası Yazıcı, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Yazıcı ayrıca sıkı bir Trabzonspor taraftarıdır.