Emrecan Bulut ile kadrosunu güçlendirerek yeni sezonun transfer çalışmalarına başlayan Beşiktaş'ta yıldız hamlesi merak konusuydu. Gündeme gelen ilk isim stoper Lyanco'ydu. Brezilyalı futbolcuyla el sıkıştıktan sonra kulübü Southampton ile de anlaşan siyah beyazlıların KAP'a bildirim yapması bekleniyordu ancak sakatlık engeli çıktı.

3ShsnOUfjE-srnIpOrc57A

Amartey de geldi

Beşiktaş'ın bir süredir ilgilendiği ve Leicester'dan ayrılarak boşa çıkan Daniel Amartey için bir süredir devam eden vize sorunu çözüldü. Ganalı futbolcu bu sabah saatlerinde İstanbul'a geldi. Kulüp yetkililerinin karşıladığı yıldız stoper daha sonra İstanbul Havalimanı'dan otele geçti. Sağlık kontrolünün ardından sözleşme imzalayacak Amartey'in senede 1.5-2 milyon euro seviyelerinde maaş kazanması bekleniyor.

nathan-redmond

Redmond imzaladı

Geçen sezonu Beşiktaş'ta kiralık geçirdikten sonra yeniden anlaşılmak istenen Redmond, uzun süre siyah beyazlılara dönüş yapmamıştı. Sosyal medyada hesabından mesaj yayınlayarak kariyerine Türkiye'de devam etmeyeceğini duyuran Jamaika asıllı futbolcu, bugün yeni takımı Burnley ile kontrat imzaladı. Yıldız oyuncu yaptığı açıklamada "Her zaman Premier Lig'de yeniden oynama hayalim vardı. Burnley'nin projesi benim hırslarımla örtüşüyor." dedi.

besiktasta_redmond_uzuntusu_1684743800_3772

Kompany'den övgü

Burnley Teknik Direktörü Vincent Kompany ise 29 yaşındaki futbolcu hakkında "Nathan, Türkiye'de son zamanlarda olağanüstü bir performansa ulaştı. Oradan zengin bir deneyim getiriyor. Harika bir iş ahlakına, çok sayıda beceriye ve öğrenmeye devam etme isteğine sahip. Aynı zamanda kişiliğini ve karakterini de bu futbol kulübüne taşıyor ve bu da buradaki genç oyunculara fayda sağlayacak." ifadelerini kullandı.

0x0-lyanco-kimdir-lyanco-kac-yasinda-hangi-takimda-ve-pozisyonda-oynuyor-biyografisi-ve-kariyeri-1688819853568

Lyanco'da sorun

Savunmasına yapmak istediği transfer için Lyanco ile görüşen ve kulübüyle de anlaşan Beşiktaş, bugün KAP açıklaması yapacaktı ancak sakatlık sorunu çıktı. Sambacının yapılan tetkikler sonrasında problemi olduğu öğrenildi. Transfer de askıya alındı.