banner229

Alman kulüplerinden dayanışma

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılan Alman kulüpleri koronavirüs salgınından etkilenen almanya 1. ve 2. futbol liglerinde bulunan kulüplere yardım yapacak.

Alman kulüplerinden dayanışma

Almanya Kulüpler Birliğinden (DFL) yapılan yazılı açıklamada, bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılan Bayern Münih, Borussia Dortmund, Leipzig ve Bayer Leverkusen kulüplerinin dayanışma eylemi kapsamında toplam 20 milyon euro yardımda bulunacakları ifade edildi.

Açıklamada, bu 4 kulübün dayanışma kapsamında DFL tarafından dağıtılacak ulusal medya gelirlerinden vazgeçtiği belirtilerek, bu miktarın mevcut dağıtım anahtarı uygulanması durumunda toplam 12,5 milyon euro olduğu kaydedildi.

4 kulübün ayrıca toplam 7,5 milyon euro daha katkıda bulunacağı aktarılan açıklamada, bu paranın hangi kriterlerle dağıtılacağı konusundaki kararın DFL’e bırakıldığı belirtildi.

Bayern Münih Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge de Bayern Münih'in 3 kulüple birlikte 1. ve 2. futbol liglerindeki takımlara dayanışma sinyali vermek istediklerini ifade ederek, “Bu zor dönemde güçlülerin zayıflara omuz vermesi önemlidir. Bununla ayrıca futbolda birlikte olduğumuzu göstermek istiyoruz."ifadelerinde bulundu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER