Bayern'in eski başkanı tahliye oluyor!

Bayern Münih Kulübünün eski başkanı Uli Hoeness’in vergi kaçakçılığından dolayı bulunduğu cezaevinden gelecek ayın sonunda çıkacağı belirtildi.

Bayern'in eski başkanı tahliye oluyor!

Augsburg Eyalet Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada, Hoeness’in 29 Şubat 2016 tarihinde erken tahliye edileceği belirtildi.

Hoeness’in erken tahliye edilmesi yönünde bir müracaatının bulunduğu ifade edilen açıklamada, Bayern Münih Kulübünün eski başkanının, cezanın yarısını çektikten sonra cezaevinden çıkabilmesi yönündeki talebi için koşulların yerine geldiği belirtildi. Açıklamada Hoeness'in denetimli serbestliğinin 3 yıl süreceği ifade edildi. Alman yasalarına göre mahkeme, tutukluyu, yarı cezasını çektikten sonra belirli koşullar altında erken tahliye edilebiliyor.


Münih Eyalet Mahkemesince yargılanan Hoeness, İsviçre'deki gizli banka hesabı üzerinden yaptığı işlemler sayesinde 28,46 milyon avro vergi kaçırdığı gerekçesiyle 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, 2014’ün haziran ayı başında da Landsberg cezaevine konulmuştu. Yaklaşık bir yıl önce de hafta arasında gündüzleri Bayern Münih’in altyapısında çalışmaya başlayan Hoeness'in, akşamları ve hafta sonlarında ise cezaevine gitme zorunluluğu bulunuyordu.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER