Beşiktaş  takımın başına Şenol Güneş geldikten sonra ciddi bir çıkış yakaladı. Güneş yönetiminde kara kartallar çıktığı maçlarda muhteşem bir performans ortaya koyarak şampiyonluk için en ciddi adaylar arasına girmişti.

Kadrsounda Vincent Aboubakar, Nathan Redmond, Jackson Muleka gibi yıldız isimleri bulunduran kara kartallarda hedef önümüzdeki sezon şüphesiz ki şampiyonluğun kazanılması.

Sezona Valerien Ismael ile başlayan ancak güçlü kadrosuyla bir türlü istenilen puanlara ulaşamayan takımda Ekim ayında takımın başına süper lig tarihinin en tecrübeli hocalarından Şenol Güneş getirilerek çok ciddi bir çıkış yakalandı. Takımın başına 2. kez getirilen tecrübeli hoca ile 2015-2016 ve 2016-2017 sezonları olmak üzere üst üste iki kez şampiyonluk başarısı gösterilmişti.

Şenol Güneş ile küllerinden doğdu!

Süper lig tarihinin en golcü futbolcularından aynı zamanda takımın  eski oyuncusu Burak Yılmaz  Beşiktaş'a geri geliyor. Şenol Güneş ile arasının çok iyi olduğu bilinen ve Trabzonspor'da birlikte çalıştığı dönemde  beni futbola döndüren hoca olarak nitelendirdiği Güneş'in tecrübeli oyuncuyu çok istediği ve takımda görmek istediği biliniyor. İlerleyen yaşına rağmen en az 1 sene daha futbol oynayabileceği düşünülen Burak Yılmaz için Şenol hocanın yardımcılığı rolü de düşünülüyor. Tecrübeli futbolcunun en yakın zamanda futbol hayatı için  kararını açıklaması bekleniyor.