Fenerbahçe alt yapısında forma giydikten sonra A takıma yükselen ve yeteneği ile herkesi kendine hayran bırakan Arda Güler, Barcelona'nın ilgilendiği dönem Real Madrid'in araya girmesiyle başkent temsilcisine imza atmıştı. 20 milyon euro bonservisin yanı sıra çeşitli bonuslarla gittiği İsoanya'daki ilk dönemini sakat geçiren milli futbolcu, beklediği süreyi alamadı ve yedek kulübesine demir attı. Birçok takımın kiralamak istediği Arda'nın yeni takımı da belli olmak üzere.

3 maça çıktı

Carlo Ancelotti'nin yeteneklerine çok güvendiği ve her fırsatta arkasında durduğu Arda Güler, La Liga, Kral Kupası ve Süper Kupa'da olmak üzere toplamda 3 maça çıktı. Ancak toplamda sadece 76 dakika sahada kalabildi. Bu süre zarfında ise asist ve gol olarak skor katkısında bulunamadı.

Birçok takım devrede

Fenerbahçe'de iken çok sayıda kulübün izlediği Arda Güler için Real Madrid'e transferi sonrası takip bitmedi. Genç yeteneği kadrosuna katmak isteyen takımlar İspanyol devinin kapısını çalmaya başladı. Muhtemelen de kiralık olarak gönderilmesi gündeme gelecek gibi gözüküyor. Talipler arasındaki en güçlü aday ise AC Milan.

AC Milan takipte

Arda'nın Real Madrid'de süre bulamaması en çok AC Milan'ı sevindirdi. Fenerbahçe'de iken de istediği yıldız ismi alamayan İtalyan ekibi, bu kez Diaz taktiği ile transferi tamamlamak amacında. Brahim Diaz'ı iki kez kiralayan kırmızı siyahlılar, Arda için de aynı rotayı izlemek amacında.

Kiralanabilir

Real Madrid yöneitmi de çok şey beklediği Arda Güler'in daha fazla oynaması ve deneyi mkazanması adına kiralanması konusuna ciddi yaklaşıyor. Birçok oyuncusunu çeşitli takımlara gönderen La Liga ekibi, 10 numarayı yaz aylarında İtalya'ya verebilir.