Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına devam eden Beşiktaş , bu yaz sıklıkla karşı karşıya gediği İngiliz ekibi Burnley ile yine ile karşı karşıya geldiği aktarıldı. Wout Weghorst'u kiralık olarak transfer eden Beşiktaş, Jackson Muleka transferinde de Burnley ile bir yarış daha vermişti. Şimdi de Burnley, Jovane Cabral transferini için devrede olduğu ifade ediliyordu.

Fanatik Gazetesinin A BOLA'ya dayandırdığı habere göre Sporting, takımda düşünmediği Jovane Cabral için Burnley ile anlaşmaya vardı. Ancak 24 yaşındaki futbolcu, Burnley'e gitmeyi ret etti. 

Burnley ile Sporting, Jovane Cabral transferi için 5 milyon Euro düzeyinde bir bonservis karşılığında anlaşmıştı. Bu ücret, Sporting'in istediği düzeyde olduğu belirtildi. Beşiktaş, henüz bu düzeylere gelememiş olsa da futbolcuya yönelik ilgisini devam ettirdiği aktarıldı.

Haziran 2023'te kontratı bitecek olan 24 yaşındaki oyuncuyu renklerine bağlamak adına en büyük aday olarak siyah beyazlı ekip gösteriliyor. Jovane Cabral'ın adı Beşiktaş haricinde Olympiacos ile de  geçtiği biliniyor.