Leicester City ile kontratının son yılına giren milli futbolcumuz Çağlar Söyüncü için transfer dedikodularının ardı arkası kesilmiyor. Milli futbolcumuz için italyan devi Inter'in inanılmaz bir teklif ile İngiliz ekibinin kapısını çalacağı öne sürüldü.

ROTA ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ

Stoper arayışına giren İtalyanın köklü ekibi Inter, listesindeki ilk hedefi olan Gleison Bremer için Torino ile masaya oturdu. Brezilyalı stoper için kapıyı 50 milyon eurodan açan Torino, fiyatta indirime gitmeyerek Inter'i köşeye sıkıştırdğı ifade edildi. Bu ücreti ödemek istemeyen İtalyan devi ise rotayı listenin ikinci basamağında yer alan Çağlar Söyüncü'ye çevirdiği belirtildi

ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ İÇİN 30 MİLYON EURO

AKŞAM Gazetesinin İtalyan medyasından aktardığı habere göre; Inter, Çağlar Söyüncü için 30 milyon euroyu gözden çıkardığı ifade edildi. İnigliz ekibi Leicester City ile kontratının son senesine giren Çağlar Söyüncü, İngiliz takımı ile yeni sözleşme imzalamazken, Leicester City de bu transfer için bir hayli istekli durumd olduğu aktarıldı. Inter'in teklifini resmileştirmesi ile birlikte 26 yaşındaki başarılı milli stoperimizin İtalyan takımına katılmasına kesin olarak bakıldığı kaydedildi.

HAKAN ÇALHANOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

2018 yazında 21 milyon euro bedel karşılığında Leicester City'e transfer olan ve İngiliz ekibinde 4 sezondur forma giyen Çağlar da kariyerinde bir yükseliş gerçekleştirmek adına İtalyan devine transfer olmaya can attığı belirtildi. Akşam gazetesinin ulaştığı bilgiye göre Çağlar Söyüncü, Inter hakkında Milli takımdan arkadaşı Hakan Çalhanoğlu ile sürekli olarak görüşme gerçekleştiriyor ve bilgiler edindiği aktarıdlı. Hakan'ın da öncülük ettiği bu transferde iki Türk yıldızın aynı takımda buluşmasına İtalyan medyası da manşetlerinde yer veriyor.

LEİCESTER CİTY'NİN B PLANI HAZIR

Leicester City forması ile toplam  122 maçta süre alan ve İngiltere'de saygı duyulan oyunculardan biri olan Çağlar Söyüncü'nün ismi bir dönem Manchester United ve Barcelona ile de geçmiş ancak transferi olmamıştı. Leicester City, Çağlar için B planını da hazırlamış durumda olduğu da aktarıldı. İngiliz ekibi, milli stoperin transferinin gerçekleşmemesi durumunda, sezon sonu bedelsiz olarak ayrılmaması için dolgun bir ücret karşılığında  yeni kontrat yapma fikrini de masada tutuyor. Eğer Çağlar Söyüncü başka bir kulübe ima atmazsa, yeni sözleşmeye imza atması için görüşmeler yapacak.