Süper ligin en çok konuşulan futbolcularının başında gelen Caner Erkin boşa düştü. Son olarak Pirlo yönetimindeki Karagümrük takımında forma giyen 34 yaşındaki Caner Erkin ile siyah kırmızılıların yolları ayrıldı. Haberin duyulmasının ardından İstanbul'un büyüklerinin de iştahı kabardı. İşte Caner Erkin için devreye giren o kulüp....

BİN TAKIM İSTER BİR TAKIM ALIR 

Kariyerinde üç büyüklerde de top koşturan 1988 doğunlu sol bek, Karagümrük ile yollarını ayırdı. Futbol hayatına devam etmek isteyen Caner Erkin için İstanbul takımları devreye girdi. Özellikle Beşiktaş ve Başakşehir'in ismi ön planda gözükürken gerçek çok başka çıktı. Galatasaray'ın sessiz sedasız Caner Erkin'i renklerine bağlayacağı öğrenildi. Erden Timur'un Caner Erkin ile görüşemeyi kısa sürede yapacağı ve orta yolun bulunarak takıma dahil edeceği kulislerde güçlü bir iddia olarak ortaya çıkıyor.

canererkingalatasarayy

GALATASARAY'IN PROJESİNE UYGUN

Üç büyüklerde olduğu gibi Karagümrük'te de başarılı bir performans grafiği çizen Caner Erkin için Galatasaray düğmeye bastı. Sarı Kırmızılılarda Patrick van Aanholt ile yolların kısa sürede ayrılması beklenirken sürekli sakatlık problemi yaşayan Emre Taşdemir ve tecrübesiz olan Kazımcan nedeniyl Caner Erkin'in transferi büyük önem taşıyor. İlk 11'e direkt olarak monte edilmesi beklenen Caner Erkin de Galatasaray'ın projesine en uygun isim olarak görülüyor. Ayrıca yerli statüsünde bulunması da Aslan'ın elini rahatlatıyor.