Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra tercihini Karagümrük'ten yana kullanan Caner Erkin, zaman zaman başarılı maçlar çıkardı ve hatta milli takıma yeniden seçileceği yönünde pek çok haber yapıldı. Tecrübeli sol bekin kırmızı siyahlılarla olan sözleşmesi feshedildi ve resmi hesaplardan "Futbolcumuz Caner Erkin ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı Caner Erkin'e teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz." ifadelerine yer verildi.


 

Caner neden ayrıldı?

Caner Erkin ve Karagümrük ayrılığının nedeni de ortaya çıktı. Milliyet'te yer alan habere göre teknik heyetin performansından memnun kalmadığı ve bu nedenle yönetimin karşılıklı olarak el sıkışıp kontratını sonlandırdığı aktarıldı. Ayrıca Caner'in Dünya Kupası arasındaki antrenmanlara da gelmediği belirtildi.


 

3 takıma önerildi

Karagümrük ile yollarını ayırdıktan sonra serbest statüye geçiş yapan Caner Erkin'in istediği takıma imza atma hakkı bulunuyor. İddiaya göre milli futbolcu Adana Demirspor, Başakşehir ve Galatasaray'a önerildi.