2019 senesinde  Alanyaspor'a transfer olan ve 2.5 sene Akdeniz takımının formasını terleten tercübeli oyuncu, Akdeniz temsilcisinde geçirdiği dönemle ilgili şöyle konuştu;  "Alanya'ya giderken dağılmıştım. Kötü durumdaydım ve bu şansı elde ettiğimde iki elle sarıldım. Alanya yaşamak için harika bir yer. Sahile yakın bir yerde oturuyordum, denizi görüyordum ve yılın tamamında güneş vardı. Alanya'nın tedavi edici bir havası vardı ve tüm yaşadıklarımdan kurtulmak için harika bir yerdi." 

Bu sezonun başında Alanyaspor'dan ayrılan ve Fenerbahçe ile anlaşma sağayan deneyimli savunmacı transfer süreciyle ilgili ise şu açıklamayı yaptı;  "Büyük bir adım atmak zorundaydım. Bunu çok istedim ve daha iyisini yapabilmek için çok çalıştım. Bunu başarabilmek gerçekten zordu." 

Şu anda Gaziantep FK'da kiralık olarak oynayan ve Fenerbahçe ile olan kontratı sezon sonunda sona erecek olan Caulker, yeniden Premier Lig'de veya ülkesinde oynamaktan memnun kalacağını dile getirdi;  "Ülkemden uzak olmamın bir amacı vardı. Bu süreç sorunlarımdan kurtulabilmek için bana bir yol verdi. 3 yıldır iyi durumdayım ve oğluma, aileme ve arkadaşlarıma tekrar yakın olabilmek harika olur."

İngiltere'de daha önce Tottenham, Yeovil Town, Swansea, Cardiff, Liverpool ve Queens Park Rangers'ta forma terleten Steven Caulker, bu sezon Süper Lig'de Gaziantep FK forması altında oynadığı 17 maçta 2 gol attı.

KAYNAK: NTV SPOR