Çaykur Rizespor'dan Burak Yılmaz ve VAR açıklaması!

Süper Lig'de Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor'u 7-2 yendiği maça VAR sisteminin bozulması damgasını vurmuştu.

Çaykur Rizespor'dan Burak Yılmaz ve VAR açıklaması!

Çaykur Rizespor, resmi internet sitesinden açıklama yaparken VAR sistemini ve Burak Yılmaz'ı eleştirdi.

İşte Rizespor'un açıklaması;

8 Nisan 2019 tarihinde Çaykur Didi Stadyumunda oynanan Çaykur Rizespor Beşiktaş maçında futbolseverlerin gözleri önünde yaşanan bazı hadiselerle ilgili Çaykur Rizespor camiası ve pek çok futbolsever açıklama beklemektedir.

''VAR, NEDEN RİZESPOR MAÇINDA ÇALIŞMIYOR?''

VAR uygulaması neden bir kez daha Rizespor maçında çalışmamıştır? Özellikle maçın hakeminin VAR sistemindeki sorunu takım kaptanlarına ve yedek kulübelerine bildirmemesi hayret vericidir. VAR çizgisi uygulamasının devre dışı olması soru işaretlerini beraberinde getirmiştir.

Kalemizde gördüğümüz 2 golün de ofsayt olması ve lehimize verilmesi gereken bir penaltı kararının VAR hakemleri tarafından görülmemesi bir şehrin emeklerinin yok sayılmasıdır.

Futbol otoritelerinin ofsayt ve penaltı olarak değerlendirdiği pozisyonları VAR hakemleri incelemeye dahi gerek duymamışlardır.

Maçı seyreden pek çok futbol adamı ofsayt var derken VAR'ın başındaki hakemler hangi görüntüye dayanarak ofsayt değil hükmüne varmıştır. Var'sa bu görüntüler paylaşılmalıdır.

''MAÇIN KADERİNİ BELİRLEMİŞTİR''


Bu durum futbol kamuoyuna ivedilikle açıklanmalıdır. Bu sayede kurallar hakkında yeni bir bilgi güncellemesi sağlanmış olacaktır. Maçın kırılma anlarında Var sayılmayan bu ofsaytlar maçın kaderini belirlemiştir.

Sezonun futbol seyri açısından en kaliteli maçlarından biri olarak değerlendirilen Çaykur Rizespor Beşiktaş maçı; hakem hataları nedeniyle Rizespor'un büyük motivasyon kaybı yaşadığı bir maç haline gelmiştir. Çaykur Rizespor haksızlığa uğruyor kaygısı Rizespor taraftarının emin olduğu bir düşünce yumağı haline gelmiştir. Çaykur Rizespor ve Rize şehrinin futbol dengesi için denek olarak kullanılması kimsenin haddine değildir.

''BURAK'A GÖSTERİLEN TOLERANS...''

Rize şehri; maç boyunca futbolseverleri tahrik eden milli futbolcu Burak'a gösterilen toleransın gerekçesinin de açıklanmasını bekliyor.

Milli Takım sorumluluğundan çok uzak ve binlerce Rizelinin galeyana gelmesini sağlayacak nitelikteki davranışların yetkililerce incelenmesi bir diğer beklentimizdir. Zira, Burak Yılmaz'ın çirkin davranışları genç futbolcular için çok olumsuz bir örnek olacaktır.

Camiamıza ve kamuoyuna saygılarımızla sunulur.

Hasan Yavuz BAKIR

Çaykur Rizespor Kulübü

Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER