Rizespor başkanı Tahir Kıran'dan sert açıklama!

Tahir Kıran: Galatasaray maçında takımı sahadan çekmediğime pişmanım

Rizespor başkanı Tahir Kıran'dan sert açıklama!

Çaykur Rizespor, Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 28’inci hafta maçında oynayacağı GZT Giresunspor maçının çalışmalarına devam ediyor. Mehmet Cengiz Sosyal Tesisleri’nde yapılan antrenmanda basın mensuplarına açıklama yapan Tahir Kıran, geçtiğimiz hafta oynanan Galatasaray maçı ile ilgili, “Maçtaki kararları tartışmaya gerek yok. Tartışılacak bir karar yok. Takımı sahadan çekmediğime pişman oldum. Böyle bir rezalet Türk futbolunda ne görüldü ne de görülecek. Bir daha da görülmez. Yaşananlar yaşandı. Futbol Federasyonu bir yaptırım yapacaktır, böyle bırakmayacaktır diye düşünüyorum. Bu insanların emeğini çalmak kolay iş değil” diye konuştu.

Rizelilerin maçları izlediklerini dile getiren Tahir Kıran, “Bizim maçlarımızı bir canlı yayınlanırken veriyorlar, bir de 3-5 gün sonra bir daha veriyorlar. Galatasaray maçında Gedson’un kaval kemiğine adam basıyor, tersine karar veriyor. Bunu görüntülere bile koymuyorlar. Çok enteresan işler oluyor. Galatasaray’ı kurtarmak için bunlara gerek yok. Galatasaray kendi kendini kurtarır” dedi.

Cumartesi günü sahalarında oynanacak olan GZT Giresunspor maçına da değinen Tahir Kıran, “Giresunspor maçı inşallah temiz bir maç olur, hakem etkilemez. Giresun da bizim takımımız, Rizespor da. Hak eden kazansın. Biz de sıkıntılıyız, onlar da sıkıntılı. Hakem hataları ve kararlarıyla maçın sonucu yazılmaz, çizilmez. Biz 24 haftadır bağırıyoruz. 24 haftadır ciddi anlamda bize operasyon yapılıyor. İnşallah bitecek diye düşünüyoruz. Zaten bitmezse hakikaten sıkıntı var. Bir takımın üzerine bu kadar oynanmaz. Ben bunun sebeplerini biliyorum, çözdüm. Nereden neyin geldiğini hepsini gayet iyi biliyorum. Onlar için bir zaman tanıyorum. O zaman içerisinde bunu düzelttiler, düzelttiler. Düzeltmezlerse ciddi anlamda Türk futbolunda deprem olacak” ifadelerini kullandı.

Taraftarın elinden geleni yaptığına vurgu yapan başkan, “Taraftar takımına sahip çıkıyor ve bu olaylardan sonra neyin ne olduğunu daha çok gördüler. Bu saatten sonra Rizespor taraftarı, takımına beş elle değil, on beş elle sarılacak. Bize yaşatılanları görüyorlar. Herkes takımına sahip çıkacak. Memleketimize sahip çıkacağız. Burası bizim vatanımız, başka Rize yok. Hepimiz elimizdeki tüm gücümüzle Rizespor’a sahip çıkacağız ve Rizespor hak ettiği yerlere gelecek” açıklamasını yaptı.

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER