Rizespor'dan Oğulcan Çağlayan'a sert tepki!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, sözleşmesini fesheden Oğulcan Çağlayan ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Rizespor'dan Oğulcan Çağlayan'a sert tepki!

Süper Lig ekiplerinden Rizespor'un Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, profesyonellerin hatalarının ekonomik anlamda kulübü zarara uğrattığını, son olarak Oğulcan Çağlayan'ın takımdan ayrılması konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Özellikle teknik direktör Hikmet Karaman dönemindeki transferlerde sorun yaşadıklarını belirten Bakır şu ifadeleri kullandı;

"Kweuke, Janster ve son olarak Oğulcan Çağlayan olayı yaşanmıştır. Oğulcan Çağlayan cephede savaşırken cepheyi terk edip kaçmıştır. Bu şartlarda kaçmış olması sporcu için 'Zeki, çevik, ahlaklı' söylemine aykırıdır. Davasında haklı olabilir. Oğulcan, ligin bitimine altı hafta kaldığı, pozisyonunda alternatifi olmadığı, oyununa ihtiyaç olduğu, hak kaybetmeyeceğini bildiği halde cephede savaşırken kaçmıştır."

Oğulcan için 5 yıl önce 1,5 milyon euro ödeme yaptıklarına işaret eden Çakur Rizespor'un basın sözcüsü Bakır, "Parasını kazanmıştır, hizmetleri vardır. Altı maç daha sabredip ligde kalma yarışında, 'Ben de cephede olacağım' deseydi opsiyon konusunda taraftar da ona destek verecekti. Kendisi gitmiş, arkadaşları yalnız kalmıştır. Oğulcan'ın fesih ile opsiyon konusunun bağlantısı yoktur. Lig sonunda hukuki arayışa devam etseydi hiçbir kaybı olmazdı." şeklinde konuştu.

Hasan Yavuz Bakır, Muriqi ve Oğulcan'ın menajerinin aynı olduğunu ve benzer sorunların yaşandığını, Oğulcan'ın sözleşmesi ile ilgili eksiklik varsa yapan kişilerle ilgili yönetimin bir değerlendirmede bulunacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER