Futbol hayatını Ligue 1 ekiplerinden Marsilya'da sürdüren Cengiz Ünder, Fransız ekibinden ayrılabilir. Adı bir süredir Galatasaray ile de anılan ve kiralanacağı yönünde iddialar bulunan milli futbolcu, takasla yeniden İtalya'nın yolunu tutabilir.

Milli futbolcu Cengiz Ünder'in ismi Galatasaray ile anılırken, oyuncunun Atalanta ve Marsilya arasındaki takasta kullanılacağı iddia edildi. Habere göre, Marsilya, Atalanta'dan Ruslan Malinovskiy'i renklerine katmak istiyor. Fransız ekibi, takas için Cengiz Ünder'i önerdi. İki kulüp arasında anlaşmanın yakın olmadığı vurgulanırken, görüşmelerin devam ettiği kaydedildi. 
 


Marsilya'dan tesmi teklif

Atalanta'lı Malinovskiy ile Premier Lig kulüpleri Tottenham ve Nottingham Forest da ilgileniyor; ancak resmi teklifi ise Marsilya yaptı. Marsilya'nın daha önce kiraladığı ve yazın bonservisini aldığı Cengiz Ünder, 2017 yazında Başakşehir'den Roma'ya 14.5 milyon Euro'ya transfer olmuştu. Eylül 2020'de İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Leicester City'ye kiralanan milli futbolcu, Haziran 2021'de İtalyan ekibine geri döndü. Aynı yaz Marsilya'ya satın alma opsiyonuyla kiralandı.