Galatasaray ve Beşiktaş'ın radarına giren  Cengiz Ünder, kariyer planlamasını yaptı. Geçen sezon Marsilya'nın en etkili oyuncusu olan fakat takımın başına Tudor'un gelişiyle sancılı bir dönemden geçen Cengiz Ünder, son haftalarda tekrardan formayı sıtına geçrdi.

Tudor'un ilk haftalarda düşünmediği Cengiz Ünder o dönem ayrılık kararı verirken, Galatasaray ve Beşiktaş milli yıldız için yoğun temaslarda bulundu. Türkiye'ye dönme düşüncesinde olmayan, kariyerini Avrupa'da devam ettirmeyi planlayan Cengiz Ünder, Galatasaray ve Beşiktaş'ı geri çevirdi.

İlerleyen süreçte hocasıyla arasını düzelten milli yıldız, performansını da artırıncca formasını tekrardan kaptı. Son süreçte ilk 11'in banko oyuncu haline gelen milli futbolcu Cengiz Ünder, kariyer planlamasını da yaptı.

Fransız ekibi ile sezon başında 3 senelik olarak mukavele yapan Cengiz Ünder, Fransız temsilcisi ile devam etme kararını verdi. Sezon sonunda birçok kulübün teklif yapması beklenen milli yıldız, kendisini ileri götürebilecek birinci sınıf bir takımdan teklif gemez ilse kariyerini Marsilya'da sürdürecek. (Akşam)