Beşiktaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla Cenk Tosun transferini resmen açıkladı. Kulübün sosyal medya hesaplarında "Biz ayrılamayız. Hoş geldin Tosun Paşa" ifadeleriyle birlikte Cenk Tosun'un Beşiktaş'ın yeni sezon forması da giydiği bir videolu paylaşım yapıldı. Hemen ardından imzaların atıldığı ve Cenk Tosun'un sağlık kontrollerinden geçtiği paylaşımlar da yapıldı.

CENK TOSUN RESMEN BEŞİKTAŞ'TA!

RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN DE AÇIKLANDI!

Beşiktaş Kulübü sosyal medya hesaplarının hemen ardından resmi internet sitesinden açıklama yaptı. Yaptıkları paylaşımda: "Kulübümüz; yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında, 2014-18 yılları arasında ve 2020-21 sezonunda formamızı giyen, kazandığımız son üç Süper Lig (2015-16, 2016-17, 2020-21) ve bir Türkiye Kupası (2020-21) şampiyonluklarında pay sahibi olan Cenk Tosun ile sözleşme imzaladı.

Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürümüz ve Sportif Direktörümüz Ceyhun Kazancı ile BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir araya gelen Cenk Tosun, 1+1 yıllık sözleşmeye imza attı.

Kulübümüze yeni dönemde de önemli hizmetlerde bulunacağına yürekten inandığımız Cenk Tosun’a yuvana hoş geldin der, başarılar dileriz." ifadelerine yer verdi.

"BİR GÜN HERKES EVİNE DÖNER"

Cenk Tosun transfer haberinin ardından sosyal medyasında yaptığı paylaşımda "Bir gün herkes evine döner" dedi.

"Bir gün herkes evine döner..

Sana geldiğim ilk günü hatırlıyorum. Tüm hayatını birkaç hayal üzerine adayan, yapılmaz denilenleri her defasında yapmak için uğraşan, tek gayesi başarılı olmak isteyen o adam yine sana geldi. Beni ben yapan camiaya yani yuvama geldim. 

Yaşadığım 3 şampiyonluk, binlerce anı, yüzlerce gol ve milyonlarca güzel fotoğraf karesi. Attığım gollerden sonra evimizde Tosun Paşa müziğinin çalmasıyla herkesin bir ağızdan ismimi haykırması…

Şimdi yeniden ilk günkü heyecanımla, daha büyük bir hırsla geliyorum. 

Unutmamalı, bir gün herkes evine döner.."

İNGİLTERE PREMIER LIG'DEN AYRILDI!


İngiltere Premier Lig takımlarından Everton'da forma giymişti. 2018 yılında Everton'a transfer olan Cenk Tosun, 4.5 sezonluk Premier Lig kariyerinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Everton'a veda etti.

 "Ailenizin bir üyesi olarak inişli çıkışlı harika bir dört buçuk yıl geçirdim ve şimdi ne yazık ki veda etme zamanı. Antrenörlerime, takım arkadaşlarıma, personelime, yönetim kurulu üyelerime ve birlikte çalıştığım başkana teşekkür ederim. Ve elbette hayranlarımıza teşekkür etmek istiyorum! Evertonlu olmayı sevdim ve her zaman Evertonlu olacağım. Bu kulübe sevgiden başka hiçbir şeyim yok! Bu kulübün çok fazla potansiyeli var ve eminim yakında Everton daha iyi günlere sahip olacak ve o gün geldiğinde ben de bunu kutluyor olacağım."