Sarı lacivertli kulübün, Chelsea ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan İspanyol yıldızı transfer etmek istrdiği iddia edilirken Avrupa'nın çeşitli yerlerinden Cesc Fabregas iddiaları ortaya atılıyor.

Chelsea'den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Fabregas için Fenerbahçe, Monaco ve Milan'ın isimleri ön plana çıkıyordu ancak İngiltere'den flaş bir açıklama geldi. İngiliz Daily Express'e konuşan spor gazetecisi Ian McGarry, Fabregas'ın Manchester City ile flört halinde olduğunu belirtip sürpriz bir iddiada bulundu.

''MANCHESTER CITY GÖRÜŞÜYOR''

McGarry, İngiliz basınına yaptığı açıklamada ''Manchester City, Fernandinho'nun alternatifini arıyor. Pep Guardiola, Barcelona'da Fabregas ile birlikte çalıştı ve nasıl bir oyuncu olduğunu biliyor. Çok tecrübeli bir futbolcu. City'nin Fabregas için Chelsea ile satın alma ve kiralama opsiyonu hakkında konuştuğunu söyleyebilirim.'' sözlerini kullandı.

BIELSA'NIN TAKIMINDA TARAFTARLARIN İSTEDİĞİ İSİM

Öte yandan Marcelo Bielsa yönetimindeki Leeds United'da Fabregas için seferber oldu. Tekrar Premier Lig'e yükselmek isteyen Leeds United'da taraftarlar, yapılan ''Fabregas, Leeds'e transfer olmalı mı?'' anketine %61 oranında evet cevabını verdi.

SARRI: ''FABREGAS SAKAT''

Her fırsatta Fabregas'ı takımda tutmak istediğini söyleyen Chelsea Teknik Direktörü Maurizio Sarri ise Fabregas'ın sakatlandığını açıkladı. İtalyan teknik adam, Crystal Palace maçının ardından yaptığı açıklamada ''Son zamanlar bizim için çok şansız geçiyor. Son antrenmanda 10 dakika içinde 3 futbolcu sakatlandı. Fabregas, Loftus ve Drinkwater, sakatlandı. Fabregas'ın boynunda bir problem var. Antrenmanın son 5 dakikasında sakatlandı. 2 gün mü yoksa 10 gün mü dinlenmesi gerekiyor hiç bilmiyorum.'' açıklamasını yaptı.

ALİ KOÇ, LONDRA'DA!

Ayrıca Fabregas transferini çok isteyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Londra'ya gittiği ve transfer için bazı temaslarda bulunduğu iddia edildi.


Kaynak:Sporx