Beşiktaş'ın sportif direktörü Ceyhun Kazancı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

ALTYAPIYA 2 OYUNCU TRANSFER YAPILDI

"7 yabancı, 5 Türk oyuncu aldık. Bunlar A takım transferleri. Bunların yanında altyapıya 2 oyuncu transfer ettik. Toplam 12+2 transfer. 7 yabancı artı 5 Türk oyuncuya 13.5 M€ + vergiler oldu. 23.5 M€ giden oyuncuların maaşı, 13.5 M€ gelen oyuncuların maaşı."

BİRİ HARİÇ KULÜP BULUMADILAR.

"Kullanılmayan oyuncular, bu sezon takım bulamadı. Bir tanesi Fransa 3. Ligi'nde sadece. Teknik anlamda da verilmiş kararın çok da yanlış olmadığını gösteren bir kanıt bu."

TEXİEİRA FERAGAT EDEREK AYRILDI

''Karakter çok önemli. Bazı oyuncular geçtiğimiz sezonlarda kesinlikle gitmezken, Alex Teixeira kontratı devam etmesine rağmen burada başarısız olmasına rağmen takımdan alacaklarından feragat ederek ayrıldı."

SALİH UÇAN'IN MİLLİ TAKIM! HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORDUK 

"Hem biz, hem taraftarlarımız, hem de Salih Uçan hayal kırıklığı yaşadı. Milli Takımı hak ettiğini düşünüyorduk, üzüldük. Bir oyuncu Beşiktaşlı diye alınmadığı gibi bir şeyi kesinlikle düşünmüyoruz. Teknik bir açıklaması vardır."

ERKEN OLDUĞUNU SÖYLEDİK

"Rıdvan Yılmaz, Serdar Saatçi ve Emirhan İlkhan için Avrupa'nın erken olduğunu söyledik. Bir sene daha kalabilirlerdi. Biz zaten hayali olan oyunculara izin veririz. İnşallah çok başarılı olurlar."

ERSİN'İN AYRILMASI GİBİ BİR  SÖZ KONUSU DEĞİL

"Ersin Destanoğlu'nun kontratıyla ilgili en ufak bir problem yok. Bunlar halledilir. Kontratının bitip ayrılması gibi bir durum söz konusu değil. Kontratını uzatacağız."

VALERİEN ISMAEL İLE ŞAMPİYONLUK KAZANACAĞIZ

"Valerien Ismael'in önderliğinde bu sezon şampiyonluğu kazanacağımızı düşünüyorum."

GHEZZAL YAKINDA KADRODA OLACAK

"Rachid Ghezzal'ın sakatlıktan başka bir sorunu yok. Çok iyi bir profesyonel. Her şey planlandığı gibi giderse, yakın gelecekte kadroda olacak. Bugün de hastanede testleri var."

ISAK HİEN İÇİN YABANCI SINIRI SORUNDU

"Transfer döneminde istediğimiz oyuncuların hepsini aldık. Isak Hien istediğimiz bir oyuncuydu. Biraz aklımda kaldı. Onun için Türkiye'deki yabancı sınırı bir sorundu. Hocanın işi zorlaşacaktı."

ÇOK FAZLA HAKEM KONUSU VAR. AMA TAKILMAMALIYIZ

Rakiplerimize çok kolay penaltı düdükleri çalınıyor. Aynı düdükler bize çalınmıyor. Biz eşitlik istiyoruz. 7 haftada çok fazla hakem konusu var. Mesela Alanyaspor maçı, Başakşehir maçı... Ankaragücü maçındaki olaylar... Ama bunlara takılmamalıyız."