Galatasaray ile sözleşmesi sona eren Chedjou, sarı-kırmızılı kulübe Konyaspor maçından önce veda etti. Instagram hesabından açıklama yapan Chedjou, "Teşekkür etmek yetmez" dedi. Galatasaray'a veda eden Chedjou, Başakşehir ile prensip anlaşmasına vardı ve taraftarlar arasındaki son görüşme pazartesi günü gerçekleştirilecek. 

"Teşekkür etmek basit ama bu kalbimizdekileri ifade etmiyor. Galatasaray ailesi, yöneticileri ve taraftarlarin desteğine minnettarız. Çok güzel bir dört yıl oldu, çok güzel zamanlarımız geçti. Dostlarımıza ve en önemlisi Galatasarayı destekleyen herkese bu dört yılımızı kolay ve pürüzsüz kıldıkları için çok teşekkür ederim. Sizi kalbimizin en derinliklerinden seviyoruz ? Sizi gerçekten seviyoruz Birgün Cimbom herzaman Cimbom ? Galatasaraya tüm branşlarda daha çok galibiyet, daha çok şampiyonluk diliyoruz. Bu yoldan gitmek zorunda olduğumuz için üzgünüz, ancak gelecekte hizmet etmeyi umuyoruz."

Galatasaray'dan Chedjou açıklaması

Sarı-kırmızılı kulüp de Kamerunlu stoperin ayrılığını resmen duyurdu ve tecrübeli oyuncu için bir teşekkür mesajı yayınladı.

İşte o mesaj:

31 Mayıs 2013 tarihinde Galatasaray ile tanışan ve 4 sezon Galatasaray forması terleten Aurelien Chedjou, sezonun bitimiyle birlikte Galatasaray'a veda etti.

Galatasaray'da kazandığı kupaların fotoğraflarını paylaşan ve sosyal medya aracılığıyla veda eden Chedjou; "Teşekkür etmek basit ama bu kalbimizdekileri ifade etmiyor. Galatasaray ailesi, yöneticileri ve taraftarların desteğine minnettarız. Çok güzel bir dört yıl oldu, çok güzel zamanlarımız geçti. Dostlarımıza ve en önemlisi Galatasaray'ı destekleyen herkese bu dört yılımızı kolay ve pürüzsüz kıldıkları için çok teşekkür ederiz. Sizi kalbimizin en derinliklerinden seviyoruz; sizi gerçekten seviyoruz. Bir gün Cimbom, her zaman Cimbom. Galatasaray’a tüm branşlarda daha çok galibiyet, daha çok şampiyonluk diliyorum. Bu yoldan gitmek zorunda olduğum için üzgünüm, ancak gelecekte hizmet etmeyi umuyorum" ifadelerini kullandı.

2013 Süper Kupa finalinde kadroda bulunmayan Chedjou, 2015 ve 2016'da Türkiye Kupası ve Süper Kupa, 2014-15 sezonunda ise şampiyonluk kupası kaldırdı. Aurelien Chedjou'ya teşekkür ediyor; bundan sonraki kariyerinde ve yaşamında başarılar diliyoruz.