Okan Buruk öncülüğünde scout ekiple birlikte yapılan plan çerçevesinde cimbom, aradığı kanı İngiltere Premier Ligi'nde buldu. Sarı kırmızılılar olası bir Victor Nelsson transferini düşünerek stoper için genç bir ismi kadrosuna katmayı hedefliyor.

Dünya Kupası arasında önümüzdeki sezonun iskeletini şimdiden oluşturmak isteyen Galatasaray yönetimi, Danimarkalı stoper Victor Nelsson'un transferine kesin gözüyle bakılıyor. Mathias Ross'un Ziraat Türkiye Kupası'ndaki mücadelesi beğeni kazansa da daha hızlı ve geriden pasla oyun kuracak bir stoperin takıma monte edilebilmesi için Wolves'in kapısı çalındı.

Galatasaray'ı sevindiren karar

Galatasaray stoper hattına yapmak istediği transfer için süreci hızlandırırken aradığı kanı Premier Lig ekiplerinden Wolverhampton'da buldu. Turuncuların Kolombiyalı defans oyuncusu Yerson Mosquera konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

yers

Galatasaray'ın Yerson Mosquera için her an teklif yapabileceği öğrenilirken Wolves'in da defans oyuncusunu satmaya hazır olduğu ifade edildi. Mosquera ile Wolves'ın yollarının Ocak ayında ayrılması beklenirken Rusya ve Portekiz gibi ülkelerden de taliplerinin olduğu aktarıldı. Yerson Mosquera, Atletico Nacional takımından 5.2 mliyon euroya Wolverhampton'a transfer olmuş fakat isteneni bir türlü verememişti.