İtalya Serie A ekiplerinden Inter'in teknik direktörü Antonio Conte, UEFA Avrupa Ligi finalinde Sevilla'ya karşı alınan yenilginin ardından takımdan ayrılabileceğini belirtti.

UEFA Avrupa Ligi finalinde Sevilla, Inter'i 3-2 mağlup ederek 6. kez kupayı müzesine götürdü.

Mücadelenin ardından açıklamalarda bulunan İtalyan ekibin 51 yaşındaki teknik direktörü Antonio Conte, takımdan ayrılabileceğinin sinyallerini verdi.

Sky Sport Italia'ya konuşan Conte şu ifadeleri kullandı;

"Önümüzdeki hafta yönetimle bir toplantı yapacak ve geleceğim hakkında karar vereceğiz. Gelecek sezon Inter'in başında olur muyum, emin değilim. Inter, geleceği benimle veya bensiz planlayacak."

Öte yandan Ağustos ayının başında kulüp yöneticilerine yönelik eleştirilerini dile getirdiği için Conte'nin Inter'deki geleceğine şüphe ile bakılıyordu.

Conte, "Oyuncularımın yaptıklarının ve benim yaptıklarımın yeterince değer görmediğini düşünüyorum. Kulüp yeterince arkamızda durmadı, neredeyse hiç destek görmedik. Çoğunluk ne yaparsa ona göre davranan insanları sevmiyorum. İyi günlerde olduğu kadar kötü günlerde de destek olunmalı. Inter eskiden böyle değildi. Kendimizi her alanda geliştirmeliyiz; hem saha içinde hem de saha dışında. Büyük kulüpler oyuncularını daha fazla korurlar" şeklinde konuşmuştu.

Lazio cephesinden flaş Vedat Muriqi açıklaması! Lazio cephesinden flaş Vedat Muriqi açıklaması!

Kaynak: Goal.com